الحدث به نقل از خبرگزاری آلمان گزارش داد بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با استفان دی میستورا فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل، بر اولویت داشتن راه حل نظامی تاکید کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، بشار اسد در دیدار با استفان دی میستورا در دمشق تاکید کرد راه حل نظامی بر راه حل سیاسی اولویت دارد، زیرا نابود کردن تروریسم مسئولیت حکومت است.
خبرگزاری آلمان افزود: دی میستورا در این گفتگوها بر چند مسئله از جمله دستیابی به راه حل سیاسی، توقف حملات با بشکه های مواد منفجره، ایجاد مسیرهای امن برای دسترسی به مناطق در محاصره و آزادی شماری از زندانیان سیاسی تاکید کرد، اما بشار اسد تاکید کرد راه حل نظامی در نابود کردن گروه های تروریستی اولویت دارد و پس از آن باید به راه حل سیاسی پرداخته شود.

مخالفت اسد با برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری در سوریه

یک منبع سیاسی سوری از مخالفت بشار اسد با درخواست فرستاده سازمان ملل به سوریه برای برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری در این کشور خبر داده و اعلام کرد که اسد تاکید کرده است اوضاع فعلی، قانونی است و شرایط امنیتی اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهد.

در همین حال ایسنا به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، این منبع سوری به خبرگزاری آلمان گفت: بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دیدار اخیرش با استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه تاکید کرده که برای وی پیروزی در میدان‌های جنگ بر حل سیاسی بحران سوریه اولویت دارد.

خبرگزاری آلمان به نقل از این منبع که خواست نامش فاش نشود گزارش داد: دی‌میستورا در دیدارش با اسد بر دو محور حل سیاسی بحران سوریه و آزادی زندانیان تاکید داشته اما اسد به وضوح تاکید کرده که ابتدا پیروزی نظامی و حل سیاسی بحران سوریه برای وی در اولویت قرار دارند چرا که وظیفه دولت پایان دادن به تروریسم است.

استفان دی‌میستورا روز دوشنبه به دمشق رفت و با شماری از مسئولان بلندپایه کشور از جمله بشار اسد و ولید معلم، وزیر خارجه سوریه دیدار کرد.

اسد در این دیدار به دی‌میستورا تاکید کرده بود که سکوت در برابر جرایم تروریسم‌ها آنها را برای ادامه این اقداماتشان تشویق می‌کند.

منبع مذکور ادامه داد که اسد به دی میستورا اعلام کرد: هواپیماهای نظام سوریه از بشکه‌های منفجره استفاده نمی‌کنند. بلکه از خمپاره‌هایی استفاده می‌کنند که همه ارتش‌های جهان استفاده می‌کنند و با وجود این تلاش خواهد کرد که تا حد امکان غیرنظامیان را از خطرات این حملات در امان دارد.

52310

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X