یونان یکی از بدهکارترین کشورهای دنیا مدتی است برای حل بحران بدهی ها با بستانکاران خود وارد مذاکره شده است.

صندوق بین المللی پول، اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا از جمله مهمترین طلبکاران این کشور هستند.دولت یونان علاوه بر بازپرداخت بدهی ها باید حقوق و دستمزد کارمندان خود را بپردازد و بحران مربوط به فرار سرمایه از کشورو بانکها را کنترل کند.

مجموع بدهی های یونان به رقم ۳۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو می رسد. در این بین این کشور باید آخر ماه ژوئن سال جاری قسمتی دیگر از بدهی های خود معادل ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون را به صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا بازپرداخت کند.

در ماه ژوئیه باید جمعا مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو و در ماه اوت باید ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو به این دو نهاد بازپرداخت شود.

بدهی های یونان معادل ۱۷۷ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور برآورد شده است.

جرمی بت استون کار، رییس کارشناسان استراتژی شرکت «چالرز استنلی» گفت: «از نظر ما هیچ یک از طرفین چه کشورو نهادهای بستانکار و یا یونان از این بحران سربلند خارج نخواهند شد. اعتقاد دارم این وضعیت حتی پس از حل بحران نیز ادامه خواهد داشت و آشفته بودن حوزه پولی یورو ادامه خواهد داشت.»

پیش از این در سال ۲۰۱۲ بدنبال مذاکراتی فشرده اکثر بستانکاران یونان با بخشودگی قسمتی از بدهی این کشور معادل ۱۰۷ میلیارد یورو موافقت کرده بودند.

منبع: یورونیوز

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X