به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، یکی از شهروندان با اعلام حمایت خود از نخست وزیر یونان می گوید: «ما در کنار او ایستاده ایم و سعی می کنیم از او حمایت می کنیم اما این مذاکرات خیلی طول کشیده و این نتیجه است.

دیگر کافی است، یونان به اروپا تعلق دارد و او باید [این توافق را] امضا کند، برگردد و بعد مذاکرات به منظور یافتن یک راه حل برای سازماندهی کشور را شروع کند. دیگر بس است.»

شهروند دیگری نیز می گوید: «یک توافق، حتی اگر توافق بدی هم باشد، وقتی که با کاهش معنی دار بدهی ها به منظور ایجاد ثبات همراه باشد، یک توافق خوب خواهد بود.»

در مقابل موافقان امضای این توافق و ماندن در منطقۀ پولی یورو، مخالفان که رسانه های یونان می گویند از آنارشیست ها هستند، خواهان خروج یونان از منطقۀ یورو هستند. در راهپیمایی روز دوشنبه نیز همین موضوع عامل درگیری میان تعدادی از تظاهرات کنندگان بود.

به گفتۀ خبرنگار یورونیوز از آتن، “یونان، اروپا و دموکراسی، شعار تظاهرات کنندگان در این تجمع بود. اگر چه یک توافق بد ممکن است بهتر از خروج یونان از منطقۀ یورو باشد و همانطور که آنها [مخالفان خروج از یورو] می گویند فاجعه بار خواهد بود. مذاکرات به اوج خود رسیده و همزمان، آنها [موافقان ماندن در منطقۀ یورو] نیز فشارهای خود به دولت را افزایش داده اند.

خروج یونان از منطقۀ یورو یکی از موضوعاتی است که دولت الکسی سیپراس، نخست وزیر این کشور در مقابل فشار وام دهندگان و اتحادیۀ اروپا بارها مطرح کرده است.

52310

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند

مطهری می‌گوید: نیروهای نظامی باید به تذکرات درباره عدم دخالت در سیاست و اقتصاد توجه کنند چرا که اساسا ورود این نیروها به این دو حوزه خطرناک است

 
X