ارتش سوریه در جدیدترین پیشروی خود یک بیمارستان صحرایی ترکیه را در شمال لاذقیه کشف کرد.

ترکیه برای داعش  بیمارستان صحرایی ساخته است

ارتش سوریه در جدیدترین پیشروی خود یک بیمارستان صحرایی ترکیه را در شمال لاذقیه کشف کرد. ارتش سوریه به همراه نیروهای همپیمان خود در روستای "الدغدغان" درشمال لاذقیه، یک بیمارستان صحرایی تروریست‌ها را که به وسیله دولت ترکیه تجهیز شده بود، کشف کرد. یک فرمانده میدانی در این باره گفت: این بیمارستان صحرایی در یک مزرعه واقع در روستای الدغدغان از توابع بخش الربیعه واقع در 17 کیلومتری جاده بخش کَسَب، کشف و تجهیزات آن مصادره شد. 

وی افزود: هنگام رصد منطقه مشاهده کردیم که گروه‌های تروریستی اقدام به انتقال مجروحانشان به روستای الدغدغان می‌کنند، به همین دلیل با تشکیل یک تیم، عملیات امنیتی ویژه‌ای در عمق هزار و 300 متری داخل خط مقدم دشمن انجام شد و توانستیم پس از امن سازی منطقه به بیمارستان برسیم و تمامی تجهیزات پزشکی موجود در آن را به پشت خط مقدم منتقل کنیم.

در این بیمارستان صحرایی، علاوه بر تجهیزات مربوط به کمک های اولیه، ادوات و تجهیزات و مواد مورد نیاز در اتاق عمل به همراه تجهیزات فردی نیروهای مسلح وجود داشت، به طوری که وجود این تجهیزات نشان می‌داد تروریست‌ها در حال آماده‌سازی برای انجام حمله شیمیایی و متهم کردن دولت سوریه در ارتکاب آن بودند.

یکی از فرماندهان ارتش سوریه در این باره گفت: تجهیزات مذکور شامل اتاق عمل کامل از جمله تخت عمل، دستگاه EEG، مواد ضد عفونی و داروهای ساخت ترکیه، قطر و عربستان و حتی یونیسف بود. دستاورد اخیر ارتش سوریه نشان دهنده حجم بالای کمک‌های عربستان، قطر و ترکیه به تروریست‌‎ها از طریق ارسال تجهیزات پزشکی، علاوه بر سلاح و مهمات است.
 
 
منبع: پایگاه خبری شبکه العالم
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X