تتت

تایم در گزارشی به تفسیر حالات نشستن و رفتارهای دونالد ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه پرداخت.

رفتارهای دونالد ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه

به نقل از تایم، روز جمعه تمام نگاه ها به نخستین دیدار روسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه نشست گروه 20 در آلمان بود. ملاقات این دو مقام عالی‌رتبه که قرار بود 30 دقیقه طول بکشد بیش از 2 ساعت طول کشید.

6463319_617.jpg

گزارش‌ها حاکی از آن است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا موضوع مداخله روسیه در انتخابات 2016 این کشور را مطرح کرد؛ اما همتای روسی او هرگونه مداخله از سوی مسکو را انکار کرد. آسوشیتدپرس گزارش داد روسای جمهور آمریکا و روسیه در این جلسه درباره موضوعاتی از جمله «تنش‌های سوریه، اوکراین و مسائل دو جانبه دیگر» بحث کردند. آنها همچنین درباره‌ی مقابله با تروریسم و توجه به امنیت سایبری نیز به گفتگو پرداختند.

ترامپ و پوتین پیش از شروع گفتگوی خود یک سخنرانی کوتاه داشتند. ترامپ پیش از شروع بحث با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت: «ما امیدواریم اتفاقات مثبتی برای روسیه، آمریکا و تمام کسانی که این مسائل برایشان مهم است اتفاق بیافتد. باعث افتخار من است که در کنار شما باشم». پوتین نیز گفت: «از اینکه می توانم با شما شخصا ملاقات کنم خوشحال هستم و امیدوارم همانطورکه شما گفتید جلسه ما نتایج مثبتی در پی داشته باشد».

تایم در مصاحبه با «پتی وود» که یک کارشناس شناخته شده در زمینه «زبان بدن» است تلاش کرد حالات بدن ترامپ را در زمان دیدار با پوتین در آلمان تفسیر کند. در ادامه نظر این کارشناس را می‌خوانید.

وود می‌گوید یک مسئله غیرمعمول در ویدیویی که کابینه «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان از لحظه دست دادن ترامپ و پوتین منتشر کرده است وجود دارد. در این دیدار ترامپ برخلاف همیشه که با دیگر سران جهان ملاقات می‌کرد، در دست دادن به پوتین پیشقدم شد. او پیش از پوتین دستش را جلو می‌آورد تا با همتای روسی خود دست بدهد. کف دست ترامپ به سمت بالا متمایل است و حالات او نشان از تضرع و استدعا دارند. این نوع دست دادن برای ترامپ غیر معمول است چون او معمولاً کف دستش را به سمت پایین نگه میدارد تا دستش به نشانه تحکم بالای دست طرف مقابل قرار بگیرد. همچنین اگر به حالات و رفتار او توجه کنید متوجه می‌شوید که او خوشحال است.

6463304_396.jpg

ترامپ همچنین برخلاف عادت معمول خود از فشار دادن یا کشیدن دست طرف مقابل خودداری کرد.6462998_986.jpg
دست ترامپ در زیر دست پوتین قرار دارد


حال جالب اینجاست که در دیدار ترامپ و مرکل، صدراعظم آلمان برای دست دادن پیشقدم شد. به نظر می‌رسید ترامپ تمایلی برای دست دادن به مرکل ندارد و فقط برای عکاسان ژست گرفته است. این در حالیست که مرکل هنگام دست دادن کف دستش به سمت بالا بود و این اجازه میداد دست ترامپ در بالا قرار بگیرد و این در واقع بخشی از قدرت مرکل در برابر ترامپ را کاهش داد.6463087_724.jpg
ترامپ تمایلی به دست دادن با صدراعظم آلمان ندارد


6463086_700.jpg
دست مرکل زیر دست دونالد ترامپ قرار دارد


وود در ادامه می‌گوید ترامپ هنگام دست دادن با پوتین  پیش از نشست رسمی با او با دست چپش چندبار به ساعد پوتین می‌زند و در ادامه گفتگویشان یکبار هم دستش را به پشت شانه پوتین می‌زند که هر دوی این حالات نشانه‌ حمایت از او هستند.

6462994_370.jpg

ترامپ با دست چپش سه مرتبه به ساعد ولادیمیر پوتین می زند


وود در این خصوص میگوید: «زمانیکه شما از دست چپ در دست دادن استفاده می‌کنید این حرکت قدرت و تسلط شما را نشان میدهد. اما تفاوت های ظریفی در استفاده از دست چپ وجود دارد. برای مثال ترامپ دست چپش را سه بار زیر ساعد پوتین می‌زند که نشانه‌ی حمایت است. اما جالب اینجاست که عدد 3 در ارتباط‌های غیر کلامی نمادی قوی و مهم است. این عدد نشان‌دهنده‌ احساسات واقعی آدمها است. در واقع ترامپ با این حرکت خود می‌گوید من واقعاً تو را حمایت می‌کنم».

وود در ادامه می‌گوید: «اگر این حرکت ترامپ را با حرکات دیگرش در ملاقات با سران جهان مقایسه کنیم تفاوت آن مشخص می‌شود. برای مثال زمانیکه او به بالای آرنج طرف مقابل یا به بازوی او ضربه می‌زند می خواهد به طور نمادین بگوید «من می توانم همینجا تو را بزنم. می توانم در مقابل تمام جهان تو را بزنم». در نتیجه این دو حرکت کاملاً معناهای متفاوتی دارند».

6462995_903.jpg

یکی از تصاویر ترامپ در گذشته که با زدن به پشت رقیب انتخاباتی خود نشان می‌دهد که می تواند او را تحت تسلط خود بگیرد

6462997_609.jpg

دست دادن ترامپ با «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در نشست ناتو مورد توجه قرار گرفت و ناخوشایند و تهاجمی توصیف شد.

وود می‌گوید زمانیکه ترامپ و پوتین قبل از برگزاری ملاقات خصوصی‌شان دقایقی را به گفتگو نشستند رفتار او تفاوتی با رفتارش در حضور سران دیگر کشورها نداشت.

این کارشناس می‌گوید: «ترامپ هنگام نشستن یک حالت ثابت دارد که معمولاً به چشم می‌خورد. او اندکی به جلو خم می‌شود. پاهایش را با فاصله از هم قرار می‌دهد و دستانش را بین پاهایش به هم می‌چسباند. این حالت نشستن مردانه است».

اما تفاوت نشستن ترامپ در این دیدار این بود که زمانیکه پوتین حرف میزد روی ترامپ به سوی او بود. به گفته وود: «فاصله‌ی پاها از یکدیگر نشان‌دهنده‌ی میزان قدرت فرد است، حال می‌بینیم که ترامپ در دیدار با پوتین فاصله پاهایش را کمتر کرده است. حتی ترامپ در مقایسه با قبل به میزان بیشتری به سمت پوتین خم می‌شود».6462996_956.jpg
حالت معمول نشستن ترامپ در دیدار با سران جهان


6462999_736.jpg
ترامپ در زمان صحبت کردن پوتین رو به او می‌ایستاد

 

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: باشگاه خبرنگاران


 

 

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X