ولخرجی شاه سعودی با دلارهای نفتی در مغرب
درپی سفر شاه سعودی و هیئت یک‌هزار نفری همراهش برای گذارندن تعطیلات در مغرب، مطبوعات مغربی به بررسی میزان هزینه شاه سعودی و ولخرجی‌های وی با دلارهای نفتی در این سفر پرداختند.

بررسی میزان هزینه شاه سعودی در سفر به مغرب

 سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی به همراه یکهزار نفر برای گذراندن تعطیلات و استراحت در 24 ژوئیه جاری وارد شهر طنجه در مغرب شد. روزنامه الاخبار مغرب نوشت: سلمان بن عبدالعزیز در کاخ خود در ساحل شهر طنجه اقامت دارد اما هیئت همراهش بیش از 800 اتاق در پنج هتل 5 ستاره در این شهر ساحلی رزور کرده اند.

این روزنامه به بررسی اجاره اتاق هتل ها پرداخت که هیئت همراه شاه سعودی رزور کرده است.

براساس ارزیابی روزنامه الاخبار، میانگین اجاره هر اتاق برای یک شب 300 دلار است. این بدان معنا است که هزینه اجاره همه اتاق های رزور شده برای یک شب اقامت، حدود 240 هزار دلار می شود.

به نوشته الاخبار، هیئت همراه شاه سعودی همچنین 170 خودروی خصوصی اجاره کرده است که اجاره هریک از آنها روزانه حدود 423 دلار آب می خورد. با این شرایط، مجموع هزینه خودروهای اجاره شده برای یک روز، بالغ بر 72 هزار دلار می شود.

در سایه این وضعیت، مجموع هزینه شاه سعودی و هیئت همراهش برای یک شب اقامت و اجاره یک روز خودروها حدود 312 هزار دلار می شود.

این درحالی است که تعطیلات شاه سعودی در شهر ساحلی طنجه یک ماه طول می کشد.

با این احتساب، فاکتور فقط اجاره اتاق هتل ها و خودروها نزدیک به 9 میلیون و 360 هزار دلار خواهد شد.

روزنامه الاخبار نوشت: اینها فقط هزینه دو قلم یاد شده است و سایر هزینه های هیئت همراه شاه سعودی را شامل نمی شود. باید توجه داشت که این هیئت خودروهای گردشگری دیگری را نیز با مبلغ 158 دلار در روز اجاره کرده است.

شاه سعودی یک سری ویلا و دهها خودروی لوکس را نیز در این سفر اجاره کرده است.
 

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: تسنیم