مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آراء اولین تلاش رسمی برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را ناکام گذاشت.

طرح استیضاح ترامپ ناکام ماند

یک گروه اکثریت از قانونگذاران هر دو حزب اصلی رای به "از دستور کار خارج شدن" یا به اصطلاح از بین بردن مفاد طرح استیضاحی که از سوی "ال گرین" نماینده ایالت تگزاس علیه ترامپ ارائه شده بود، دادند.

مجموعا 364 تن از نمایندگان مجلس آمریکا با این طرح استیضاح ترامپ مخالفت کردند اما 58 دموکرات از آن حمایتکردند. همچنین مجموعا 127 دموکرات از مجموع 194 دموکرات مجلس نمایندگان نیز رای به خارج کردن این طرح از دستور کار دادند.

گرین در حالی این طرح استیضاح را به رای گذاشت که مدعی بود "اقداماتی که ترامپ در طول ریاست جمهوری‌اش انجام داده منجر به سطح بالایی از تخلف، اگر که نگوییم جرم، شده است." این نماینده اظهار داشت: این تخلفات ترامپ ناشی از تعصب، نفرت و خصومت در وی است.

گرین ابتدا این طرح استیضاح را در ماه اکتبر ثبت کرد اما هم حزبی‌های او در حزب دموکرات او را متقاعد کردند با توجه به تسلط جمهوری‌خواهان بر کنگره این طرح را از دستور کار خارج کنند.

برای آنکه یک رئیس جمهور در آمریکا استیضاح شود نیاز است که طرح استیضاح ابتدا اکثریت آراء در مجلس نمایندگان را به دست آورد و در مرحله بعد دو سوم آراء در مجلس سنا را کسب کند.


گردآوریک گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
چندین کشته و زخمی در تصادف شدید جاده فیروزآباد به خلخال
بر اثر تصادف سمند با پژو پارس ٥ نفر کشته و ٤ نفر مصدوم شدند.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر