یک ژنرال بازنشسته ارتش چین به مقام‌های این کشور هشدار داد که آماده بروز جنگ جدیدی در شبه جزیره کره تا پیش از ماه مارس آتی باشند و تدابیر دفاعی برای زمان بروز چنین جنگی در پیش بگیرند

هشدار برای بروز جنگ جدیدی در شبه جزیره کره

به گزارش روزنامه اکسپرس، ژنرال بازنشسته وانگ هونگ گوآنگ، هشدار داد که جنگ در شبه جزیره کره در عرض سه ماه آینده هر زمانی ممکن است بالا بگیرد.

او از مقام‌های چین خواست به منظور پیشدستی کردن برای این درگیری در منطقه تدابیر دفاعی را بسیج کنند.

او در یک مجمع سالانه به میزبانی نشریه گلوبال تایمز چین اظهار داشت: جنگ در شبه جزیره کره از هم اکنون تا ماه مارس سال آینده هر زمانی ممکن است آغاز شود.

وی خاطر نشان کرد: چین باید آمادگی روانی برای جنگ بالقوه در شبه جزیره کره را داشته و مناطق شمال شرق چین باید برای این سناریو بسیج شده باشند. این به اصطلاح بسیج نیرو قرار نیست جنگی را آغاز کند بلکه اهداف دفاعی دارد.

همچنین سونگ ژونگ پینگ، یک کارشناس نظامی چینی به این نشریه اظهار داشت: این آرایش دفاعی نیروهای شامل استقرار سلاح‌های ضد موشکی و مناطق مرزی که ممکن است تحت تاثیر درگیری‌ها قرار بگیرند خواهند بود.

وی اظهار داشت که باید کمک‌های انسانی نیز برای آوارگان احتمالی در کره شمالی آماده باشد.

ژنرال وانگ هشدار داد: خطر آلودگی هسته‌ای بالا و زلزله در چین در صورت بروز این جنگ وجود دارد.

در عین حال چند روز پیش معاون وزیر امور خارجه کره‌ جنوبی نیز به شورای امنیت سازمان ملل هشدار داد که کره شمالی در مراحل پایانی تسلیح به سلاح هسته‌ای قرار دارند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
 خبر خوب برای دانش آموزان اول تا سوم ابتدایی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید مشق شب حذف و تکالیف مهارت محور جایگزین آن می شود، گفت: دانش آموزان پایه های اول تا سوم ابتدایی امسال مشق شب ندارند

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر