وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور خروج جزئی نیروهایش از سوریه را تکمیل کرده است. همزمان یگان‌های ارتش سوریه در عملیات خود علیه مقرهای جبهه النصره در ریف دمشق به پیشروی‌های استراتژیک دست یافتند

گزارش خروج نیروهای روسیه از سوریه

به گزارش روزنامه مستقل رأی الیوم، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز جمعه در نشستی با فرماندهان نظامی خطاب به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور گفت: ما دستور شما را درباره خارج کردن تعدادی از نیروهای روس از سوریه انجام دادیم.
روسیه یگان‌های هوایی، پزشکان نظامی، گردانی از پلیس نظامی و ۳۶ فروند جنگنده و چهار بالگرد را از سوریه خارج کرده است.

همزمان با این تحولات، نیروهای دولتی سوریه روز جمعه مسیر بین بیت جن و روستای مغر المیر در ریف دمشق در حومه غربی دمشق را قطع کردند و کنترل مراکزی در اطراف پایگاه‌های الطماثیات و الهنغارات در محور جنوبی رود الاعوج و کنترل مساحت زیادی از مزرعه بیت جن را در دست گرفتند.

ارتش سوریه همچنین کنترل منطقه استراتژیک "الهناکیر" در ورودی مزرعه بیت جن را در دست گرفت و تنها مسیر امداد تروریست‌ها بین این مناطق را قطع کرد.
ازسوی دیگر، مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که ۱۲۱ عضو احرارالشام در منطقه کاهش تنش در حمص سلاحشان را تحویل دادند.
توافق مناطق کاهش تنش در سوریه جزو نتایج مذاکرات آستانه است که با نظارت ایران، ترکیه و روسیه برگزار می‌شود.
همچنان مذاکرات با رهبران مخالفان درباره پیوستن‌شان به آتش‌بس در استان‌های ادلب، حلب، دمشق، حماه، حمص و قنیطره ادامه دارد.


گردآوری: گروه خبرسیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
 خبر خوب برای دانش آموزان اول تا سوم ابتدایی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید مشق شب حذف و تکالیف مهارت محور جایگزین آن می شود، گفت: دانش آموزان پایه های اول تا سوم ابتدایی امسال مشق شب ندارند

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر