منابع آگاه در سوریه می‌گویند، دولت سوریه و یگان‌های مدافع خلق کرد به توافقی برای استقرار ارتش سوریه در شهر عفرین دست یافتند؛ اقدامی که برای ممانعت از ورود ارتش ترکیه به این شهر اتخاذ شده است

این اقدام در راستای مقابله با حمله ترکیه به این شهر است

به گزارش شبکه خبری المیادین، این منابع سوری اعلام کردند: دولت سوریه و یگان‌های مدافع خلق کرد بعد از مذاکراتی میان دو طرف به توافق برای استقرار نیروهای دولتی در شهر عفرین دست یافتند.

به گفته این منابع این اقدام در راستای مقابله با حمله ترکیه به این شهر است.

خبرنگار المیادین در عفرین گزارش داد که دولت سوریه از یگان‌های مدافع خلق حمایت نظامی کرده و برخی از نیروهای کرد از کانتون "جزیره" در شرق سوریه به عفرین منتقل شده‌اند.

بنا بر این گزارش، حمایت دولت سوریه از عفرین بسیار گسترده‌تر از چیزی است که اعلام می‌شود و طی روزهای آتی میزان این حمایت اعلام خواهد شد.

به گفته منابع سوری، اظهارات فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه درباره دفاع از عفرین خیلی زود عملی می‌شود به ویژه اینکه یگان‌های مدافع خلق اعلام کرده‌اند که مخالفتی با ورود ارتش سوریه به شهر کردنشین عفرین ندارند.

ترکیه نزدیک به یک ماه است عملیات گسترده‌ای را در شمال غرب سوریه علیه کردها آغاز کرده است که با وجود بر جای گذاشتن تلفات بسیار در هردو طرف درگیر، تاکنون به نتایج قابل توجهی برای آنکارا ختم نشده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس
وکلای متهمان پرونده ثامن‌الحجج اعلام کردند هنوز حکم صادره از سوی دادگاه به آنها ابلاغ نشده و این در حالی است که روز گذشته رئیس‌کل دادگستری استان تهران از صدور حکم این پرونده و محکومیت مدیرعامل مؤسسه ثامن‌الحجج به حبس طولانی‌مدت خبر داد


 

X