news-top-1

یک پسر ۱۳ ساله در ایالت آلاباما که در کما بود پس از این که پدر و مادرش فرم اهدای اعضای بدنش را امضا کردند، هوشیاری خود را باز یافت.

اینک روند بهبودی ترنتون اگرچه به کندی، آغاز شده است

یک پسر ۱۳ ساله در ایالت آلاباما که در کما بود پس از این که پدر و مادرش فرم اهدای اعضای بدنش را امضا کردند، هوشیاری خود را باز یافت.

"ترنتون مک‌کینلی" در ماه مارس در تصادف رانندگی دچار ضربه مغزی شدیدی شده بود و هفت جای جمجمه‌اش شکسته بود.

پزشکان به پدر و مادر این نوجوان ۱۳ ساله گفته بودند که او خوب نخواهد شد و اعضای بدن او قابلیت پیوند زدن به پنج کودکی را دارد که به پیوند عضو نیاز دارند.

یک روز پیش از آن که دستگاه تنفس مصنوعی ترنتون خاموش شود، نشانه‌های هوشیاری در او ظاهر شد.

جنیفر رایندل، مادر او گفته روی پسرش هفت عمل جراحی جمجمه‌بری (کرانیوتومی) انجام شده و او دچار نارسایی کلیه و ایست قلبی هم شده است.

مادر او گفت یک بار قلب پسرش برای ۱۵ دقیقه از حرکت ایستاد که در آن زمان پزشکان گفته بودند ترنتون هرگز به وضعیت عادی بر نخواهد گشت.

رایندل به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفته است او پس از این که شنید اعضای بدن پسرش به نجات جان پنج کودک منجر خواهد شد، موافقت خود را برای اهدای اعضای بدن پسرش اعلام کرد.

روز بعد که قرار بود آخرین نوار مغزی برای تعیین زمان خاموش کردن دستگاه تنفس مصنوعی گرفته شود علایم حیاتی این نوجوان قوت گرفتند و به همین خاطر پزشکان از این کار صرف نظر کردند. اینک روند بهبودی ترنتون اگرچه به کندی، آغاز شده است.

او لحظه برخورد سرش با کف بتونی خیابان را به یاد می‌آورد اما بعد از آن را به یاد نمی‌آورد.

او هنوز از دردهای عصبی و حملات ناگهانی رنج می‌برد و باید عمل جراحی روی جمجمه‌اش انجام شود تا شکاف آن را ببندند.

به گزارش بی‌بی‌سی، مادر ترنتون گفته است پسرش راه می‌رود و حرف می‌زند و حتی کتاب می‌خواند و مسئله ریاضی حل می‌کند. او می‌گوید این یک "معجزه" است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
ترامپ: نوار قتل خاشقچی وحشتناک‌تر از آن بود که بتوانم گوش کنم
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز می گوید، که ولیعهد سعودی بارها از جمله چند روز پیش به من گفت، که نقشی در قتل جمال خاشقچی نداشته است اما نمیدانم دروغ گفته یا نه
news-left-2

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X