news-top-1

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمریکا،پسر دونالد ترامپ در تابستان ۲۰۱۶ در برج ترامپ با نماینده دو شاهزاده ثروتمند عرب ملاقات کرده است.

افشای تقلای ولیعهدهای عربستان و امارات برای پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمریکا، دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس‌جمهوری آمریکا در تابستان ۲۰۱۶ (سه ماه قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا) در برج ترامپ با نماینده دو شاهزاده ثروتمند عرب ملاقات کرده که گفته بودند، مایل به کمک به پدرش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری همان سال بوده‌اند.

سه ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ یک گروه کوچک برای دیدار با دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در برج ترامپ گردهم آمد.

این گروه شامل یک اسرائیلی متخصص در تاثیرگذاری بر آرای عمومی از طریق شبکه‌های اجتماعی، یک فرستاده دو شاهزاده ثروتمند عرب و نفر سوم نیز یک حامی مالی جمهوری‌خواهان و رئیس سابق شرکت امنیتی بدنام "بلک واتر" می‌شد.

این جلسه عمدتا با این هدف تشکیل شد که پیشنهادی برای کمک به تیم انتخاباتی ترامپ ارائه شود و در عین حال ارتباطاتی میان این افراد و افراد نزدیک به ترامپ به وجود آمده و طی ماه‌های بعد از آن و حتی بعد از انتخابات و در دوره ریاست جمهوری ترامپ این ارتباطات تقویت شود.

اریک پرینس، پیمانکار امنیتی خصوصی و رئیس سابق شرکت امنیتی بلک واتر هماهنگ کننده این جلسه که در تاریخ سه اوت ۲۰۱۶ برگزار شد، بوده است.

جورج نادر، مشاور محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی به دونالد ترامپ جونیور گفت: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و محمد بن زاید، شاهزاده‌هایی که عربستان و امارات متحده عربی را رهبری می‌کنند، مشتاق هستند به پدر او به منظور پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کمک کنند.

جوئل زامیل، متخصص اسرائیلی شبکه‌های اجتماعی نیز اقدام به تشریح قابلیت‌های شرکتش برای برتری بخشیدن به یک کمپین سیاسی کرد. تا آن زمان این شرکت یک پیشنهاد چند میلیون دلاری برای تاثیرگذاری بر آرای عمومی از طریق شبکه‌های اجتماعی با هدف کمک کردن به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرده بود.

این شرکت که چند افسر اطلاعاتی سابق اسرائیلی را استخدام کرده، متخصص در جمع‌آوری اطلاعات و شکل‌دهی به آرای عمومی از طریق شبکه‌های اجتماعی است.

مشخص نیست آیا چنین پیشنهادی اجرایی شد و اینکه اگر اجرا شده چه کسی آن را مدیریت کرده است.

با این حال طبق اعلام یک شخص آگاه، دونالد ترامپ جونیور پاسخی مثبت به این پیشنهادهای اولیه کمک داد و بعد از این پیشنهادها جورج نادر سریعا تبدیل به یک هم‌پیمان نزدیک مشاوران کمپین ترامپ شد و مکررا به دیدار جارد کوشنر، داماد ترامپ و مایکل فلن که بعدا مشاور امنیت ملی دولتش شد،‌ رفت.

همچنین در آن زمان نادر در حال پیشبرد طرحی مخفی برای استفاده از پیمانکاران خصوصی به منظور بی‌ثبات کردن ایران،‌ رقیب عربستان و امارات بود.

بعد از پیروز شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جورج نادر به جوئل زامیل مبلغ هنگفتی پول داد که طبق گفته یک دستیار نزدیک، بالغ بر دو میلیون دلار بود.

روایت‌های متناقضی درباره دلیل این پرداخت ارائه شده و یک شرکت مرتبط با زامیل به نادر یک گزارش دقیق درباره اهمیت تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی برای پیروزی ترامپ ارائه کرده است.

این نشست که قبل از این گزارش نشده بود اولین نشانه هستند مبنی بر اینکه کشورهایی به غیر از روسیه پیشنهاد کمک به کمپین انتخاباتی ترامپ را در ماه‌های قبل از انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرده بودند.

این مسائل در دست تحقیقاتی از سوی رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده ارتباط ترامپ با روسیه هستند.

جورج نادر در حال همکاری با این تحقیقات است و بازرسان از چندین شاهد از جمله در واشنگتن، نیویورک، آتلانتا، ‌تل‌آویو و مکان‌های دیگر درخصوص امکان پذیرفتن یا وعده گرفتن برای کمک از جانب طرف‌های خارجی دیگر بازجویی کرده‌اند.

این بازجویی‌ها نشان می‌دهند که تحقیقات مولر اکنون در مرحله‌ای فشرده و مهم به سر می‌برد، در حالی که وکلای ترامپ به طور علنی از مولر تقاضا می‌کنند که تا این تحقیقات را به پایان برساند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
ترامپ: نوار قتل خاشقچی وحشتناک‌تر از آن بود که بتوانم گوش کنم
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز می گوید، که ولیعهد سعودی بارها از جمله چند روز پیش به من گفت، که نقشی در قتل جمال خاشقچی نداشته است اما نمیدانم دروغ گفته یا نه
news-left-2

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X