قطر تاکید کرد که تنها مذاکره شفاف و بدون پیش شرط را برای حل اختلافات با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس می پذیرد.

تنها مذاکره بدون پیش شرط را می‌پذیریم

قطر ضمن موافقت با هر نشستی که امیر کویت برای حل تنش بین دوحه از یک طرف و عربستان، امارات و بحرین از طرف دیگر برگزار کند، شرکت می کند، تاکید کرد که تنها مذاکره شفاف و بدون پیش شرط را در این خصوص می پذیرد.

به نوشته روزنامه کویتی «الرای»، قطر این تمایل خود را در نامه ای که شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر به «صباح الاحمد الجابر الصباح» همتای کویتی خود ارسال کرده است، اعلام نمود.

این روزنامه کویتی به نقل از منابع مطلع افزود: قطر در این نامه تاکید کرده است که تنها در نشستی حاضر خواهد شد که صراحت و شفافیت دستور کار آن باشد و هیچ پیش شرطی نیز نداشته باشد.

نامه امیر قطر به همتای کویتی خود چند هفته بعد از آن است که امیر کویت در نامه ای به سران کشورهای قطر، عربستان، امارات و بحرین خواستار حل و فصل اختلافات آنها در داخل شورای همکاری خلیج فارس شده بود.

گفتنی است که عربستان، امارات و بحرین یک سال پیش از این با متهم نمودن قطر به حمایت از تروریسم روابط دیپلماتیک با این کشور را قطع کردند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : mehrnews.com


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
 آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در جاده‌های شمالی
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در تمامی محورهای منتهی به استان‌های شمالی کشور خبر داد و گفت: محور چالوس و فیروزکوه با مه گرفتگی همراه شده است


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X