در بلغارستان یک گاو حامله به دلیل رد شدن از مرز و ترک خاک اتحادیه اروپا به مرگ محکوم شده است.

حکم اعدام برای یک گاو بخاطر ترک خاک اتحادیه اروپا

در بلغارستان یک گاو حامله به دلیل رد شدن از مرز و ترک خاک اتحادیه اروپا به مرگ محکوم شده است. این گاو که «پنکا» نام دارد در روستای «کاپیلوتس» در حال چرا بوده که به مرز بلغارستان — صرب (کشور خارج از اتحادیه اروپا) رسیده و خاک اتحادیه اروپا را ترک کرده است.

گاو را یک مزرعه دار محلی پیدا کرد و به صاحبش برگرداند. دامپزشک اعلام کرد که حال گاو خوب است اما مقامات بلغارستان اعلام کردند که عبور گاو از مرز بطور غیرقانونی انجام شده و بر طبق قانون اتحادیه اروپا باید کشته شود.

صاحب گاو از اینکه هیچکس گاو به آن بزرگی را ندیده بود و مانع از عبورش نشده بود خشمگین شد و این حکم را قبول نکرد. این گاو قرار بوده که پس از سه هفته گوساله ای به دنیا آورد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، بلغارستان نمی تواند از گاو در مقابل قوانین اتحادیه اروپا دفاع کند.

به گزارش ایندیپندنت، کارمند سرویس دامپزشکی بلغارستان در این باره گفت: ما کاری نمی توانیم بکنیم و باید دستورات بروکسل را اجرا کنیم.

دستورالعمل های کمیسیون اروپا می گوید که گاوها باید در مراکز بازرسی مرزی کنترل شده و طبق اسناد سالم بودن آنها تأیید شود. با این حال گروهی از فعالان حقوق حیوانات دادخواستی را برای ارائه پارلمان اروپا تنظیم کرده‌اند تا در خصوصِ پرونده پنکا استثنا قائل شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X