سفارت آمریکا در چین امروز جمعه هشدار سلامت جدیدی صادر کرد. پیش از این تعدادی از کارکنان آمریکایی در پکن که ظن ابتلای آنها به یک بیماری مرموز می‌رفت، از این کشور خارج شدند.

هشدار آمریکا در چین در پی بروز بیماری مرموز

سفارت آمریکا در چین امروز جمعه هشدار سلامت جدیدی صادر کرد. پیش از این تعدادی از کارکنان آمریکایی در پکن که ظن ابتلای آنها به یک بیماری مرموز می‌رفت، از این کشور خارج شدند.

نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های آمریکایی ماه گذشته تیمی پزشکی به شهر گوآنگ‌ژو اعزام کردند چرا که یک وابسته در کنسولگری مستقر در آن شهر پس از شنیدن صداهایی عجیب به آسیب مغزی مختصری مبتلا شده بود. پیش از این حادثه‌های مشابهی در سال ۲۰۱۶ در کوبا برای کارکنان دیپلماتیک آمریکا به وجود آمده بود. این نگرانی وجود دارد که نوعی وسایل آکوستیک یا مایکروویو در مناطق دیپلماتیک کارگذاری شده باشد.

طبق این هشدار بهداشتی سفارت آمریکا که دومین مرتبه طی دو هفته است، وزارت خارجه واشنگتن به دنبال ارزیابی پزشکی داوطلبانه افراد دیگری را به منظور بررسی‌ها بیشتر راهی ایالات متحده کرده است. در این اطلاعیه از کارکنان و خانواده آنان خواسته شده تا در صورت مواجهه با هرگونه علائم غیر عادی اطلاع‌رسانی کنند. طبق این هشدار علائمی که باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از سرگیجه، سردرد، وزوز، خستگی، مسائل شناختی، مشکلات بصری، مشکلات شنوایی، از دست دادن شنوایی و مشکل خواب.

این تحولات در برهه زمانی حساسی در روابط پکن – واشنگتن رخ می‌دهد. طرفین درگیر مذاکراتی بر سر جنگ تجاری و تنش‌ها بر سر ادعاهای پکن در دریای چین جنوبی هستند. وزارت خارجه آمریکا هنوز هیچ کشور یا نهادی را عامل این حملات احتمالی ندانسته است. وزارت خارجه چین پنج‌شنبه گزارش داد بررسی اولین مورد به سرنخی درباره عامل وقوع این مشکلات ختم نشده است.

 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
روحانی چه زمانی برای پاسخ به نمایندگان به مجلس می رود
معاون پارلمانی رییس جمهوری اعلام کرد که هنوز تاریخ حضور رییس جمهور در مجلس مشخص نشده است


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X