مجمع عمومی سازمان ملل ۵ عضو غیردائم جدید شورای امنیت را انتخاب کرد و رژیم صهیونیستی پیش از آغاز رأی‌گیری و برای جلوگیری از یک تحقیر دیگر از نامزدی برای عضویت در شورای امنیت انصراف داد.

انصراف اسرائیل برای جلوگیری از یک تحقیر دیگر

مجمع عمومی سازمان ملل کشورهای بلژیک، جمهوری دومینیکن، آلمان، اندونزی و آفریقای جنوبی را برای مدت 2 سال به‌عنوان عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل و از ابتدای ژانویه 2019 انتخاب کرد.

شورای امنیت سازمان ملل 15 عضو دارد که 5 کشور انگلیس، چین، فرانسه، روسیه، انگلیس و آمریکا اعضای ثابت آن بوده و 10 عضو آن غیرثابت بوده که هر سال 5 عضو غیردائم انتخاب می‌شوند.

هر کشور برای آنکه بتواند به عضویت غیردائم شورای امنیت سازمان ملل برسد دست‌کم به دوسوم آرا نیاز دارد.

پس از انصراف رژیم صهیونیستی، بلژیک و آلمان دو کرسی غرب اروپا را به خود اختصاص دادند.

در منطقه آسیا و اقیانوسیه مالدیو تنها توانست 46 رأی به‌دست بیاورد و اندونزی توانست کرسی شورای امنیت سازمان ملل در این منطقه را به‌دست بیاورد.

5 عضو جدید شورای امنیت سازمان ملل جایگزین بولیوی، اتیوپی، قزاقستان، هلند و سوئد خواهند شد.

در رأی‌گیری روز جمعه و پیش از آغاز رأی‌گیری اسرائیل متوجه شد که هیچ شانسی برای کسب کرسی در شورای امنیت نخواهد داشت و حداکثر 30 یا 40 یا 50 رأی را خواهد داشت بنابراین پیش از آنکه آبروریزی دیگری برای این رژیم به‌وجود آید از نامزدی برای کسب کرسی غیردائم شورای امنیت سازمان ملل انصراف داد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
5 نکته از زندگی آقازاده ای که روی اعصاب مردم راه می رود!
کسی که فرزند سفیر ایران در ونزوئلا باشد (آن هم در اوج روابط ایران و ونزوئلا که ایران میلیاردها دلار سرمایه گذاری در آن کشور داشت) نمی تواند هم ثروت نجومی اش را به رخ بکشد و هم...


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X