غواصان موفق شدند بقایای کشتی انگلیسی حامل الماس و مروارید را که حدود ۳۵۰ سال پیش غرق شده بود، کشف کنند.

این کشتی حامل الماس و مروارید گرانبها به ارزش 10.7 میلیون دلار بود

غواصان موفق شدند بقایای ثروتمندترین کشتی غرق‌شده انگلیسی را پس از 334 سال در نزدیکی «کورنوال» واقع در جنوب غربی این کشور، کشف کنند. این کشتی تجاری متعلق به کمپانی هند شرقی که سال 1684 میلادی غرق شد حامل الماس و مروارید گرانبها به ارزش 10.7 میلیون دلار (هشت میلیون پوند) بود. در پی وقوع توفان های اخیر و پس از جا به جایی شن‌هایی که به مدت چند صد سال بقایای این کشتی را پوشانده بودند، توپ ها و لنگر آن از زیر این شن ها بیرون آمدند.

محل کشف بقایای این کشتی بیست سال پیش مشمول قانون «حفاظت از بقایا» قرار گرفت. دو غواصی که این بقایا را پیدا کرده اند می گویند تا همین اواخر به دلیل شرایط آب و هوایی اجازه نداشتند به این محل نزدیک شوند، زیرا حتی کوچکترین موج ها نیز باعث شده است ورود به این منطقه و خروج از آن خطرناک باشد.

یکی از این دو این غواص گفت توپ ها و لنگر این کشتی را در فاصله چند متری از ساحل و کمتر از 7 متری از سطح آب پیدا کرده اند.

خدمه این کشتی تجاری که از حمله دزدان دریایی در ساحل مالابار هند و گرسنگی جان سالم به در برده بودند، بر اثر وقوع توفان در نزدیکی سواحل کورنوال که منجر به غرق شدن این کشتی شد، جان باختند و تنها دو نفر از سرنشینان آن نجات یافتند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemrogh.com/news
منبع: yjc.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X