رییس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز (سه‌شنبه) نسبت به برگزاری موفقیت‌آمیز نشست رهبران آمریکا و کره‌شمالی ابراز امیدواری کرد و گفت‌ که این نشست می‌تواند فصلی جدید در شبه‌جزیره کره رقم بزند.

رییس‌جمهوری کره‌جنوبی: دیشب نخوابیدم

به نقل از  کره‌تایمز، مون جائه این، رییس‌جمهوری کره‌جنوبی صبح امروز (سه‌شنبه) در آغاز نشست کابینه این کشور، گفت‌: نشست سران آمریکا و کره شمالی آغاز شده است.

فکر می‌کنم توجه تمامی مردم ما اکنون به سمت سنگاپور معطوف است.

من شب گذشته نخوابیدم. من و ملت کره جنوبی صادقانه امید داریم که نشست جاری موفقیت‌آمیز باشد و فصلی جدید در خلع سلاح هسته‌ای کامل، تحقق صلح و ایجاد روابطی جدید میان کره شمالی، کره جنوبی و آمریکا رقم بزند.

با این حال موفقیت این نشست تنها آغاز یک فرایند طولانی در راستای خلع سلاح کره شمالی و ایجاد صلح پایدار در شبه‌جزیره کره خواهد بود.

واکنش ترامپ به مخالفان دیدار با اون

رییس‌جمهوری آمریکا در توئیتی به مخالفان ملاقات آتی او با رهبر کره‌شمالی واکنش نشان داد.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که در سنگاپور به سر می‌برد و به زودی با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی دیدار خواهد کرد، در صفحه توئیتر خود نوشت: کینه‌توزان و بازنده‌ها می‌گویند این واقعیت که من [با رهبر کره‌شمالی] دیداری خواهم داشت، شکستی برای ایالات متحده است.

ما گروگان‌هایمان را پس گرفتیم، آزمایش‌ها، پژوهش و شلیک‌های موشک متوقف شده‌اند و این اساتید که از ابتدا اقدامات مرا اشتباه قلمداد می‌کردند، حرف دیگری برای گفتن ندارند!

ترامپ ساعاتی پیش نیز در صفحه خود در توئیتر به دیدار آتی خود با کیم جونگ اون پرداخته و نوشته بود: ملاقات‌ها میان هیأت‌ها و نمایندگان به سرعت و به خوبی پیش می‌رود... اما در نهایت مهم این نیست. همگی ما به زودی متوجه خواهیم شد که آیا یک توافق که بر خلاف توافق‌های گذشته، واقعی باشد، قابل تحقق است یا خیر.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم تصویر از خودش را در سنگاپور در صفحه توئیترش منتشر کرد و نوشت: برای امروز آماده هستیم.

از نخوابیدن رهبر کره شمالی تا واکنش ترامپ به مخالفان دیدارش با اون

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X