news-top-1

دو کره امروز (دوشنبه) سالگرد جنگ را در سایه بهبود روابط گرامی داشتند اما این بار در کره شمالی از شعارهای ضدآمریکایی خبری نبود و سئول برداشتن توپ‌های خود را از مرز پر تنش دو کره آغاز کرد.

برای نخستین بار تظاهرات ضد آمریکایی در کره شمالی برگزار نشد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه رسمی کره شمالی معمولا 25 ژوئن سالگرد حمله گسترده به کره جنوبی در سال 1950 را با شعارها و تبلیغات ضد آمریکایی گسترده برگزار می‌کند.اما امسال به دنبال نشست تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی شرایط کاملا متفاوت بود.

روزنامه رودونگ سینمون روزنامه دولتی کره شمالی نوشت: هرساله در این روز ارتش و ملت ما تعهد خود را که بر عزم و اراده برای دفاع از کشور استوار است تجدید می‌کنند.

این روزنامه شش صفحه‌ای سال گذشته صفحات خود را به انتقاد از امپریالیست آمریکا و مقصر دانستن آمریکایی‌ها "برای هولوکاست کره‌ای‌ها در وحشیانه‌ترین و خشن‌ترین شکل" اختصاص داده بود.

هر ساله راهپیمایی بزرگی در کره شمالی علیه امپریالیسم آمریکا و به عنوان سالگرد آغاز جنگ دو کره برگزار می‌شد با اینکه روزهای اخیر هیچ بیانیه رسمی از سوی مقام‌های این کشور درباره تصمیم عدم برگزاری این راهپیمایی صادر نشده است اما خبرگزاری آسوشیتدپرس از پیونگ یانگ اعلام کرد هیچ نشانه‌ای مبنی بر برگزاری این راهپیمایی طی امروز دیده نمی‌شود.

پیونگ یانگ به طور آشکار لفاظی‌های ضد واشنگتن خود را طی ماه گذشته به شدت کاهش داده و سعی کرده فضای آشتی‌جویانه تری ایجاد کند.

رسانه رسمی کره شمالی از تصاویر، گزارش‌ها و ویدئوهای دیدار اون و ترامپ در 12 ژوئن در سنگاپور پر است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
انفجار مین در شوش باعث قطع پای یک نوجوان شد
نوروز سواری روز سه شنبه در گفت و گو: این نوجوان حدود 12 سال بر اثر انفجارمین باقیمانده ازدوران جنگ تحمیلی درغرب کرخه بخش فتح المبین یک پای خود را از دست داد و ازناحیه سر، صورت و شکم نیزآسیب جدی دید
news-left-2

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X