سفیر عربستان در آمریکا در یادداشتی گفته این کشور برای کمک به اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران آماده است.

 عربستان: آماده کمک به اقدامات ضدایرانی ترامپ هستیم

«خالد بن سلمان»، سفیر عربستان سعودی در آمریکا در یادداشتی در پایگاه «عرب‌نیوز» به گزافه‌گویی علیه ایران پرداخته و خواستار مقابله با رفتارهای این کشور شده است.

او در این یادداشت در حمایت از سیاست‌های ضدایرانی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته است: «دلگرم‌کننده است که بشنویم رئیس‌جمهور ترامپ این را روشن می‌سازد که رفتار ما با ایران از نوع مماشات‌هایی نخواهد بود که در جلوگیری از قدرت‌گیری آلمان نازی یا پیشگیری از پرهزینه‌ترین جنگ ناکام ماند.»

«بن سلمان» تصریح کرده است: «اکنون، لازم است همه ما بر سر راهبردی گسترده‌تر برای پرداختن به رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران متحد شویم.»

این مقام سعودی که رژیم متبوعش بابت گسترش تروریسم در سراسر جهان و جنگ یمن مورد انتقادهای گسترده قرار دارد تهران را به «بلندپروازی‌های توسعه‌طلبانه» متهم کرده است.

خالد بن سلمان می‌نویسد: «توافق هسته‌ای سال 2015، علی‌رغم حسن نیت معماران آن و کاهش تحریم‌های مالی پس از آن علیه تهران، هیچ کاری برای قطع بلندپروازی‌های توسعه‌طلبانه حکومت ایران یا قطع حمایت آن از بی‌ثبات‌کننده‌ترین گروه‌های افراطی‌ نکرد.»

او نوشته است: «این توافق، بخشی از الگوی نگران‌کننده مماشات شد. ایران حمایت‌های نظامی و اقتصادی بیشتری از دولت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به عمل آورد، اما تنبیه نشد. در عوض، دولت‌ها این اقدام را با دادن کرسی به ایران در مذاکرات صلح سوریه پاسخ دادند.»

خالد بن سلمان با اشاره به راهبرد ضدایرانی دولت ترامپ نوشته است: «عربستان سعودی متعهد است هر کاری می‌تواند را برای کمک به ایالات متحده انجام دهد.»

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X