افشاگر معروف سعودی اعلام کرد ولی‌عهد این کشور دروغ می‌گوید و کشتی مورد هدف در نزدیکی «باب‌المندب» یک ناو جنگی بوده است.

مجتهد:بن‌سلمان احمق است، یک ناو جنگی در باب‌المندب هدف قرار گرفت نَه نفت‌کش

چهارشنبه (دو روز پیش) نیروی دریایی یمن اعلام کرد که ظرف کمتر از 24 ساعت دومین فروند کشتی نظامی ائتلاف سعودی را در سواحل غربی یمن هدف قرار داده است.

 بنا به اعلام منبع آگاه این کشتی حامل تسلیحات و نیروهای وابسته به ائتلاف عربستان بود و قصد داشت در ساحل این منطقه نیرو پیاده کند. اما هنوز ساعاتی از این موضوع نگذشته بود که شرکت ملی نفت عربستان سعودی، آرامکو در بیانیه‌ای ادعا کرد در خلال جنگ این کشور با یمن، دو نفتکش آن که هر کدام حامل دو میلیون بشکه نفت بوده، هدف قرار گرفته است .

همچنین «خالد بن عبدالعزیز الفالح» وزیر انرژی عربستان سعودی بامداد پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز مدعی شد این کشور عبور تمامی نفت‌کش‌های سعودی از باب‌المندب را موقتاً متوقف کرده است.

افشاگر سعودی، معروف به «مجتهد» در توئیتی به این موضوع پرداخت و نوشت: کشتی هدف قرار داده شده در نزدیکی باب‌المندب، یک ناو جنگی سعودی بود اما بن سلمان (ولیعهد عربستان) نمی‌خواهد اعتراف کند که حوثی‌ها قدرت نابودی ناوهای جنگی‌اش را دارند به همین دلیل ادعا می‌کند که (کشتی مورد هدف) یک نفت‌کش بوده است. احمق نمی‌تواند بفهمد که اعتراف به ناتوانی در حمایت از باب‌المندب پس از سه سال جنگ خطرناک‌تر از اعتراف به هدف قرار گرفته شدن یک کشتی جنگی است.

یمن تاکنون چندین کشتی نظامی و ناوچه‌های نظامی وابسته به ائتلاف سعودی را در آب‌های غربی خود هدف گرفته و تاکنون اعلام نکرده است که به نفتکشی حمله کرده است.

«ائتلاف عربی» به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال 1394 کشور یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X