ترامپ در واکنش به گزارش برخی رسانه ها مبنی بر نگرانی او از احتمال دردسر حقوقی برای پسرش بابت دیدار با یک وکیل روس، توییت کرده است.

پسر ترامپ در تله توطئه

با اعتراف "دونالد ترامپ" مبنی بر دیدار فرزند ارشدش با یک وکیل روس برای دریافت اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 2016 آمریکا، فرزند ترامپ در مظان اتهام " نقض قانون توطئه" قرار گرفته است.

به نقل از رسانه‌های آمریکا در حالی که پیشتر کمپین انتخاباتی ترامپ دیدار پسر ترامپ با وکیل روس با هدف دریافت اطلاعاتی علیه  هیلاری کلینتون را انکار می‌کردند، دونالد ترامپ دیروز در توییتی اذعان کرد پسرش با هدف دریافت اطلاعاتی علیه رقیب انتخاباتی (هیلاری کلینتون) در ژوئن 2016 با "ناتالیا وسلنیتسکایا" یک زن وکیل کرملین دیدار داشته اما چیزی از این دیدار عاید کمپین انتخاباتی ترامپ نشده است.

ترامپ در توییت خود گفته این دیدارها در جریان رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا مرسوم است و فرزند او مرتکب خلافی نشده است.

01.jpg

توییت دیروز ترامپ در تایید دیدار پسرش با وکیل روس برای دریافت اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون

ترامپ در واکنش به گزارش دیروز برخی رسانه‌های آمریکا (از جمله نیویورک تایمز و سی ان ان ) مبنی بر نگرانی او از احتمال گرفتاری حقوقی پسرش بابت دیدار 9 ژوئن 2016 با یک وکیل روس، توییت کرده است.

بر اساس قوانین داخلی آمریکا دریافت هر چیز ارزشمندی از دولت‌ها یا ملت‌های خارجی در جریان رقابت‌های انتخاباتی ممنوع است و این عمل فرزند ترامپ در صورت اثبات دریافت اطلاعاتی از هیلاری کلینتون از یک وکیل خارجی می‌تواند ناقض قانون توطئه (Conspiracy law) باشد.

همچنین بر اساس دیدگاه برخی کارشناسان آمریکایی، فرزند ترامپ ممکن است با این کار خود قوانین مالی مبارزات انتخاباتی را نقض کرده باشد.

اعتراف ترامپ در حالی است که تیم تحقیقاتی ویژه‌ای از ماه‌ها پیش در حال رسیدگی به ادعای تبانی کمپین انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 2016 کار می‌کند و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا متفقن بر این نکته صحه گذاشته‌اند که دولت روسیه قصد نفوذ و دخالت و تاثیرگذاری بر روند انتخابات سال 2016 آمریکا را داشته است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: asriran.com


 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X