سیمرغسیمرغ

رئیس‌جمهور آمریکا به قوت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال استیضاح خود بعد از آغاز به کار مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات واکنش نشان داده و آن را رد کرده است

ترامپ: محبوب‌ترینم، استیضاحم نمی‌کنند

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به قوت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال استیضاح خود بعد از آغاز به کار مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات واکنش نشان داده و آن را رد کرده است. 

ترامپ که محتوای اکثر سخنانش درباره خودش را معمولاً صفت‌های «عالی» تشکیل می‌دهد در توئیتر نوشت: «چطور می‌توانید رئیس‌جمهوری را استیضاح کنید که شاید در بزرگترین انتخابات تمام ادوار پیروز شده، هیچ کار اشتباهی انجام نداده (تبانی با روسیه در کار نیست، این دموکرات‌ها بودند که تبانی کردند)، موفق‌ترین دو سال را نسبت به هر رئیس‌جمهور دیگر داشته و با محبوبیت 93 درصدی محبوب‌ترین جمهوری‌خواه در تاریخ این حزب بوده؟»

صحبت از احتمال استیضاح ترامپ در روزهای اخیر، بعد از شکایت‌نامه‌ای که دادستان‌ها از او در منطقه جنوبی نیویورک‌ تنظیم کرده‌اند شدت گرفته است. در آن شکایت‌نامه، دادستان‌ها برای اولین بار به طور مستقیم ادعا کرده‌اند که اقدامات غیرقانونی وکیل ترامپ به دستور شخص او انجام شده است. 

دموکرات‌ها در روزهای اخیر گفته‌اند که اقدامی که ترامپ انجام داده جزو «جرایم قابل استیضاح» است و او حتی ممکن است بعد از اتمام دوره اول ریاست‌جمهوری روانه زندان شود. «جری ندلر»، رئیس آتی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفته که این ادعاها، در صورت اثبات مصداق «جرم قابل استیضاح» هستند. 

مایکل کوهن که زمانی صندوقچه اسرار ترامپ محسوب می‌شد برای اولین بار در ماه سپتامبر ادعا کرد که ترامپ به او دستور داده این وجوه غیرقانونی را به عنوان حق‌السکوت به «استورمی دنیلز»، بازیگر فیلم‌های مستهجن و «کارن مک‌دوگال»، مدل نشریه «پلی‌بوی» پرداخت کند. 

دادستان‌ها در یک سند اتهام که اخیراً برای کوهن تنظیم کرده‌اند ادعاهای او علیه ترامپ را تأیید کرده و خواستار در نظر گرفتن مجازات حبس برای کوهن شده‌اند. 


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:jahannews.com

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
درگیری دو مسافر نوروزی رنگ خون گرفتدرگیری دو مسافر نوروزی رنگ خون گرفت

فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: درگیری و چاقوکشی دو مسافر نوروزی در شهر گناوه منجر به مرگ یکی از آن‌ها شد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X