عربستان که به خاطر اعدام 37 شهروند خود تحت فشار شدید سازمان های حقوق بشری قرار دارد، با هدف انحراف افکاری عمومی و آرام کردن مخالفان، پنج فعال زن را که از از سال گذشته در بازداشت بودند، به صورت موقت آزاد کرد

عربستان پنج فعال زن را آزاد کرد

سازمان قسط که یک سازمان حقوق بشری است در حساب رسمی خود در تویئتر اسامی این افراد را «هتون الفاسی»، «امل الحربی»، «میساء المانع»، «عبیر نمنکانی» و «شدن العنزی» اعلام کرده است.

مقام های عربستان به صورت رسمی به انتشار این خبر هیچ واکنشی نشان نداده اند.

عربستان در مارس گذشته ( اسفند/ فروردین) نیز «رقیه المحارب»، «عزیزه الیوسف» و «ایمان النفجان» سه فعال زن دیگر دز زمینه حقوق بشر را به صورت موقت آزاد کرده بود.

اخبار مبنی بر آزادی فعالان زن دربند در زندان های سعودی درحالی منتشر می شود که منابع محلی در استان های القطیف و الاحساء (در شرق عربستان) پنجشنبه شب گزارش دادند، مسئولان سعودی خانواده شهروندانی را که 23 آوریل (3 اردیبهشت) اعدام شدند، تهدید کرده اند که اگر به هر صورت سخنی از فرزندان اعدامی شان بزنند ویا درخواست تحویل اجساد آنان را کنند، بازداشت خواهند شد.

مسئولان سعودی سوم اردیبهشت ماه گذشته 37 شهروند خود را به بهانه واهی دست داشتن دز فعالیت های تروریستی اعدام کرد. این افراد در ریاض، مکه مکرمه، مدینه منوره، منطقه القصیم (مرکز) و منطقه شرق و عسیر در جنوب عربستان گردن زده شدند.

با اعدام این افراد، شمار افرادی که از ابتدای سال 2019 تاکنون گردن زده شدند، به 104 نفر رسیده است.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X