قطعنامه علنی شدن روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با 232 رای به تصویب مجلس نمایندگان این کشور رسید

مجلس به تحقیقات استیضاح ترامپ رسمیت بخشید

این قطعنامه که از سوی دموکرات ها و در پی فشار جمهوریخواهان که دموکرات ها به دنبال ساختن اسناد و مدارک علیه ترامپ هستند، از سوی دموکرات ها ارائه شد.
به موجب این قطعنامه تمام جلسات تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ بنا به تشخیص رئیسان کمیته ای که مشخص شده اند، به صورت علنی برگزار می شود.
از نکات مهم جلسه امروز، حضور نانسی پلوسی در زمان اعلام آرای تصویب قطعنامه و برعهده گرفتن ریاست جلسه بود که خود پیام مهمی را به دونالد ترامپ فرستاد.
آرای مخالفان این قطعنامه هم 196 رای بود که تمام جمهوریخواهان را تشکیل می داد.
این قطعنامه فصل جدیدی را در استیضاح دونالد ترامپ می گشاید چرا که هم از نظر قانونی روند استیضاح به تصویب رسیده و هم علنی شدن آن مورد تاکید قرار گرفته است.

دونالد ترامپ و جمهوریخواهان پیشتر خواستار رای گیری درباره آغاز استیضاح در مجلس نمایندگان شده بودند و شرط همکاری کاخ سفید با این تحقیقات را انجام چنین فرایندی می دانستند اما رئیس مجلس نمایندگان معتقد بود که نیازی به این کار نیست و فرایند فعلی در مجلس بر اساس اختیارات قانون اساسی انجام می شود.
اما سرانجام قطعنامه ای را ارائه دادند که هیچ یک از اصلاحیه های مورد تقاضای جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان هم به آن اضافه نشد.

کاخ سفید: ترامپ خطایی نکرده که استیضاح شود

کاخ سفید پنجشنبه‌شب در بیانیه‌ای به تصویب قطعنامه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری دمکرات‌ها برای رسمیت بخشیدن به فراینده تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهوری (ترامپ) هیچ خطایی نکرده است و دمکرات‌ها این را می‌دانند. هوس بی‌پایان نانسی پلوسی و دمکرات‌ها برای این استیضاح غیرقانونی آسیبی به رئیس جمهوری نمیرساند، بلکه به مردم آمریکا صدمه می‌زند.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در این بیانیه، نانسی پلوسی و رئیس دمکرات مجلس نمایندگان و آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات این مجلس را که وظیفه پیشبرد تحقیقات استیضاح ترامپ را دارد، به نقض تشریفات قانونی مقررات کنگره و برگزاری نشست‌های مخفی بدون حضور مقام‌های دولت متهم کرد.

این بیانیه همچنین با متهم کردن دمکرات‌ها به تلاش برای صدور حکم بدون دادن فرصت دفاع به دولت، این فرایند را "ناعادلانه و خلاف قانون اساسی آمریکا" دانست.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X