نخست وزیر جدید اسرائیل رای اعتماد گرفت
در رای‌ گیری انجام شده در کنست رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت توانست رای اعتماد لازم را بدست آورد تا به دوران نخست وزیر نتانیاهو پایان دهد

نفتالی بنت رای اعتماد گرفت

رای‌گیری در پارلمان رژیم صهیونیستی برای رای اعتماد به کابینه ائتلافی به نخست وزیری «نفتالی بنت» دیشب برگزار شد.

پارلمان رژیم صهیونیستی با 60 رای موافق و 59 رای مخالف به کابینه جدید رژیم صهیونیستی رای اعتماد داد و بنیامین نتانیاهو را پس از 12 سال از عرصه قدرت کنار گذاشت.

هشت حزب اسرائیلی برای حذف بنیامین نتانیاهو از صحنه قدرت با یکدیگر متحد شده و توانستند ائتلافی متشکل از 60 کرسی از 120 کنست را تشکیل دهند.

نتانیاهو 71 ساله در تشکیل دولت ائتلافی در چهارمین انتخابات سراسری طی دو سال گذشته که 23 مارس در این کشور برگزار شد، ناکام ماند.

ائتلاف جدید از 25 کرسی از احزاب میانه، 19 کرسی از احزاب راستگرا، 13 کرسی از احزاب چپ گرا و 4 نماینده از یکی از جریان‌های عرب 48 را شامل می‌شود.

براساس این توافق، « نفتالی بنت» 49 ساله و میلیونر مالک چند شرکت فناوری‌های پیشرفته و رهبر حزب یمینا برای دو سال اول نخست وزیر این کابینه خواهد بود و بعد از آن این کرسی را به «یائیر لاپید» رهبر حزب "یش عاتید" ( آینده‌ای وجود دارد) واگذار خواهد کرد.

همچنین شماری از وزارتخانه‌ها نیز همچون وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز بین احزاب و شخصیت‌های عضو این ائتلاف تناوبی و دوره‌ای اداره می‌شود.

کابینه جدید 28 وزیر دارد که 9 نفر از آنها زن هستند.

«میکی لیوی» رئیس جدید پارلمان اسرائیل شد

"میکی لیوی" از اعضای حزب "یش عتید" نیز در جلسه امشب رای اعتماد به کابینه ائتلافی، رئیس جدید کنست رژیم صهیونیستی شد.


گردآوری گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com