اسراییل: در این ساعت به ایران حمله می‌ کنیم!
رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی گفت ارتش اسرائیل آماده حمله به تاسیسات هسته ای ایران در ساعت صفر است

اسراییل: ارتش اسرائیل آماده حمله به تاسیسات هسته ای ایران در ساعت صفر است

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی گفت که اسرائیل باید یک نیروی نظامی مستقل برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران داشته باشد و ارتش آماده حمله به تاسیسات هسته ای ایران در ساعت صفر است.

به نقل از العربی الجدید، کوخاوی اظهار داشت: «نمی توان تنها در مورد ایران هسته ای صحبت کرد. این کشور چالشی محسوب می شود که در دو دهه اخیر از پرونده هسته ای فراتر رفته است».

وی خواستار نگاهی همه جانبه به ایران و فراتر از موقعیت و مرزهای جغرافیایی آن و در راس آن توامندی های نظامی هسته ای آن به همراه فعالیت بازوان نظامی و شبه نظامیان وابسته به ایران و انتشار آنها در کشورهای منطقه و آفریقا و اماکن دیگر شد و به اهمیت نظارت بر موضع گیری های نظامی ایران از طریق سلاح و زیرساخت هایی که ایرانی ها به دنبال تثبیت آنها در منطقه بویژه سوریه و لبنان هستند، اشاره کرد.

براساس گفته این مقام اسرائیلی، «چشم انداز (سردار شهید) قاسم سلیمانی برای منطقه در پایان ۲۰۲۲ شامل این بود که ایران صدها موشک زمین به زمین و موشک های زمین به هوا و دهها هزار عنصر شبه نظامی و نسخه سوری حزب الله در سوریه داشته باشد و در ادامه افزود: « طرح (سردار) سلیمانی در این زمینه پیش نرفت و اگر امروز رئیس جمهور ایران وارد سوریه شود، قطعا سلاح و شبه نظامی بسیار کمتری را خواهد یافت و همه اینها براساس گفته کوخاوی، به دلیل«نبرد بین جنگ ها» است که در مارس آینده ده سال از آن می گذرد.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل در ادامه گفت: «نبرد بین جنگ ها» شامل جنگی در همه جبهه ها و با همه ابزارها در زمین و دریا و جنگ سایبری است و این عملیات تنها محدود به اراضی سوریه و لبنان نمی شود بلکه کل منطقه خاورمیانه را در برمی گیرد.

وی افزود: تعداد عملیاتی که در سال ۲۰۱۳ آغاز شد، به طور متوسط به یک عملیات در هفته رسیده و نتیجه داده و اوضاع امنیتی که امروز شاهد آن هستیم را به ارمغان آورده است وبه لطف پتانسیل های بالا می توانیم یک استراتژی مانند آن استراتژی که در اختیار داریم را امروز متبلور کنیم ».

کوخاوی با اشاره به اینکه توافق هسته ای جدیدی با ایران در آینده ای نزدیک به چشم نمی خورد، افزود: اگر چنین توافقی هم وجود داشته باشد، با متغیرها و عوامل زیادی مرتبط است که اکنون نمی توانیم آنها را پیش بینی کنیم. ممکن است اوضاعی ایجاد شود که توافق جدیدی شکل بگیرد هرچند که ما معتقدیم که هرگز به اندازه کافی خوب نخواهد بود».

وی در ادامه خواستار این موضوع شد که اسرائیل یک نیروی نظامی مستقل برای حمله به پروژه هسته ای ایران داشته باشد و از فعالیت ها و آمادگی های زیاد ارتش اسرائیل برای انجام عملیات علیه برنامه هسته ای ایران پرده برداشت و گفت که این برنامه ها شامل آموزش ها، تمرین ها و مانورهای زیادی بوده است.

وی در پایان گفت: « آمادگی ارتش اسرائیل برای گزینه نظامی واقعی علیه ایران تا حد زیادی بهبود یافته و فراتر از آن، ارتش در ساعت صفر برای اجرای این عملیات آماده خواهد بود ».


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: شفقنا