دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال خوزستان با پیروزی شیرین پرسپولیس همراه شد

پرسپولیس به صدر رسید

دو تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال خوزستان در نخستین دیدار هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 2-0 به سود پرسپولیس به پایان رسید.

پرسپولیس بازی را هجومی تر از حریف آغاز کرد و در همان دقیقه ۳ می‌توانست روی ضربه سر بودیمیر به گل برسد که ضربه این مهاجم کراوات از بالای دروازه به بیرون رفت.

حملات پرسپولیس با کارهای ترکیبی تا دقیقه ۱۰ هم ادامه پیدا کرد که علیپور در زاویه‌ای نه چندان مناسب با ضربه‌ای رو پا دروازه گروسیان را تهدید کرد که توپ با بدشانسی این مهاجم از بالای دروازه به بیرون رفت.

پس از این موقعیت بازی آرام دنبال شد تا صحنه‌ای مشکوک در محوطه جریمه استقلال خوزستان رقم خورد و علیپور با برخورد با گروسیان تعادلش را از دست داد که موعود بنیادی‌فر اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۲۷ نخستین استقلال خوزستان شکل گرفت که شوت سرکش میثم کریمی با اختلافی کم از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

شاگردان برانکو پس از این موقعیت دوباره توپ و میدان را در اختیار گرفت و می‌توانست با همکاری بودیمیر و خلیل‌زاده به گل برسد اما مدافع استقلال خوزستان با حضوری به موقع مانع از گل شدن این توپ شد.

حملات ادامه‌دار پرسپولیس سرانجام باعث شد تا مدافعان استقلال خوزستان مجبور به خطاهای متعدد شدن تا مصطفی کیانی در دقیقه ۳۴ از زمین بازی اخراج شود تا آبی‌ها ی خوزستان کار خود را ۱۰ نفره ادامه دهند.

پس از اخراج هافبک خوزستانی‌ها تلاش دو تیم فایده نداشت و حتی سرخ‌ها نتوانستند روی ضربات بشار رسن و مهدی ترابی به گل برسند تا این دیدار در پایان نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند.

پرسپولیس بازی را هجومی‌تر آغاز کرد اما روی ضدحمله و در صحنه‌ای مشکوک امیرحسین بایرپور با بیرانوند تک به تک شد که پس از عبور از دروازه‌بان پرسپولیس به صورتی عجیب این فرصت را از دست داد تا بازی بدون گل باقی بماند. پس از این صحنه شجاع خلیل‌زاده که معتقد بود مهاجم خوزستانی‌ها به روی او مرتکب خطا شده اعتراض زیادی را به داور انجام داد که بنیادی‌فر او را با کارت زرد جریمه کرد.

دفع توپ ناقص مدافعان استقلال خوزستان پرسپولیس را صاحب ضربه کرنر کرد. سانتر زیبای بشار رسن با ضربه سر سیدجلال حسینی گل اول پرسپولیس را در دقیقه به ارمغان اورد تا کاپیتان پرسپولیس تیمش را با یک گل پیش بیاندازد.

پس از گل پرسپولیس بازی کمی آرام شد و اشتباهات دو تیم در میانه میدان مانع از فرصت‌سازی دو تیم تا دقیقه ۷۴ شد. در این دقیقه پرسپولیسی‌ها بیش از ۱۰ پاس به دروازه استقلال خوزستان نزدیک شدند که شوت از راه دور کامیابی‌نیا از بالای دروازه به بیرون رفت.

بازی تا دقایق پایانی آرام دنبال می‌شد که ضدحمله بازیکنان پرسپولیس با پاس کاری‌ها تک‌ضرب توپ را به نعمتی رساند و این بازیکن علی‌پپور را در موقعیتی مناسب قرار داد و شماره ۷۰ سرخ‌ها توانست گل دوم تیمش و گل نهم خود در لیگ هجدهم را به ثمر برساند.

تلاش دو تیم بعد از این گل ثمری نداشت تا پرسپولیس با این سه امتیاز به صورت موقت و با ۳۷ امتیاز صدرنشین لیگ برتر شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 

X