دو تیم پرسپولیس و نساجی به مصاف یکدیگر رفتند و در یک زمین نامناسب به تساوی رسیدند

آب‌بازی در قائمشهر برنده نداشت!

بارش شدید باران و آبگرفتگی زمین نساجی.طوری شده بود که خود بازیکنان هم بیل به دست گرفته بودند تا آب ها را از زمین بیرون بریزند!

شاید اگر شرایط طوری دیگری بود داور بازی دستور لغو بازی را می داد اما حساسیت ها،آن هم به دلیل لغو بازی قبل از فینال لیگ قهرمانان باعث شده بود تا سازمان لیگ روی یک تصمیم مصمم باشد"برگزاری بازی،با هر قیمتی".

زور بود و نمی شد کاری کرد.در لحظات بسیاری از بازی توپ روی چمن گیر می کرد،حتی خود بازیکنان هم نمی توانستند حرکت کنند اما پرسپولیس – نساجی باید برگزار می شد!

این دو تیم درنهایت به مصاف یکدیگر رفتند و با گل‌های مجتبی بیژن و سیامک نعمتی به تساوی یک بر یک دست یافتند.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال‌حسینی، محمدحسین کنعانی، سعید آقایی (آرمان رمضانی از دقیقه ۶۷)، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، امید عالیشاه (علی شجاعی از دقیقه ۴۶)، احسان پهلوان (مهدی شیری از دقیقه ۴۶)، وحید امیری و مهدی عبدی (مهدی مهدی‌خانی از دقیقه ۸۱)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب نساجی: مهرداد طهماسبی، حامد شیری، مجتبی بیژن، سعید بیگی، آرمان قاسمی، محمود قائد رحمتی، روزبه شاه‌علیدوست (علی داوران از دقیقه ۶۴)، ایوب کلانتری، حسن نجفی (حسین زامهران از دقیقه ۶۴)، مهرداد بایرامی و کریم اسلامی (عرفان پورمحمدی از دقیقه ۹۳)

سرمربی: وحید فاضلی


در ۱۵ دقیقه ابتدایی این دیدار، بازی تحت تاثیر کیفیت زمین که به خاطر بارش باران، کیفیت مطلوبی نداشت و برخی فضاها دچار آبگرفتگی شده بود. با این حال در همین دقایق شاگردان گل‌محمدی بای طراحی حملاتی از سمت راست و چپ دروازه نساجی را با تهدید روبه‌رو کنند اما عملرد خوب مدافعان حریف اجازه نداد فرصت خوبی رای دروازه خلق شود.

در ادامه این دیدار، بازی در میانه زمین جریان داشت و و تیم‌ها نتوانستند فرصت گل چندانی  روی دروازه‌ها خلق کنند. البته در این میان سفید پوشان پرسپولیس بهتر از حریف بازی کردند و در برخی مواقع می توانستند فرصت گلزنی ایجاد کنند که موفق نبودند.

در دقیقه ۳۹، کنعانی‌زاده‌گان سمت راست محوطه جریمه تیمش روی کریم اسلامی مرتکب خطا شد که داور او را با کارت زرد جریمه کرد. در ادامه یاران نساجی با استفاده از این فرصت، توپ را روی دروازه ارسال کردند و مجتبی بیژن در دقیقه ۴۱ با یک ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کرد.

در آغاز نیمه دوم این دیدار، پرسپولیس که یک بر صفر بازنده به رختکن رفته بود، بازی را هجومی آغاز کرد تا به گل برسد. در دقیقه ۵۱، احمد نوراللهی با یک ضربه ایستگاهی قصد داشت که دروازه را باز کند اما شوت او پس از برخورد به مدافعان حریف راهی کرنر شد.

در دقیقه ۵۶، درون محوطه جریمه نساجی، توپ به مهدی عبدی رسید اما  ضربه این بازیکن با دخالت حامد شیری، به گل تبدیل نشد.

در دقیقه ۵۸ هم علی شجاعی فرصت خوبی برای باز کردن دروازه نساجی به دست آورد اما شوت این بازیکن راهی اوت شد.

در دقیقه ۶۲ روی یک ضربه ایستگاهی، مهدی  شیری توپ را روی دروازه نساجی فرستاد و در ادامه توپ مقابل احمد نوراللهی فرود آمد اما ضربه پای راست این بازیکن را دروازه‌بان نساجی مهار کرد.

در دقیقه ۶۹، روی اشتباه مهدی شیری، حسین زامهران صاحب توپ شد و در حالی که با حامد لک تک به تک بود، شوت این بازیکن را ابتدا لک مهار کرد و در ادامه با دخالت سید جلال حسینی این فرصت برای نساجی از دست رفت.

در دقیقه ۸۴ ، سیامک نعمتی درون محوطه جریمه نساجی صاحب توپ شد و یک شوت پای راست گل تساوی را برای تیمش به ثمر رساند.

 در دقیقه ۸۸، سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه نساجی دروازه این تیم را هدف قرار داد اما شوت این بازیکن با برخورد به تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه ۹۰ حامد لک از تیم پرسپولیس نیز از داور بازی کارت زرد گرفت.

برگزاری این بازی روی زمینی که غرق در آب بود، جای این سؤال را باقی می‌گذارد که چرا سازمان لیگ فوتبال ایران به هر شکلی دنبال برگزاری مسابقات است و می‌خواهد فصل بیستم لیگ برتر را حتی در بدترین شرایط جوی و زمانی به پایان برساند. بازی امروز نساجی و پرسپولیس جدا از تلاش و زحمات دو تیم به ویژه تیم خوب فاضلی، کمتر شباهتی به فوتبال داشت و بیشتر شبیه واترپلو بود، البته برخلاف طبیعت این ورزش این بازی کم گل از آب درآمد!گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

X