سقوط پرسپولیس به نیمه دوم جدول لیگ برتر
سپاهان با برتری خارج از خانه مقابل صنعت نفت آبادان در یکقدمی استقلال قرار گرفت و پرسپولیس با اولین شکست خود در لیگ به نیمه دوم جدول سقوط کرد

نتایج بازی های لیگ برتر

دیدارهای هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با برگزاری سه دیدار که امروز (دوشنبه) برگزار شد، به پایان رسید تا پرسپولیس با شکست مقابل آلومینیوم به نیمه دوم جدول سقوط کند.

آلومینیوم با این پیروزی به سومین برد فصل خود رسید و ۱۵ امتیازی شد تا به رتبه یازدهم جدول صعود کند. پرسپولیس در شرایطی که نسبت به استقلال صدرنشین سه بازی کمتر داشت، به مصاف آلومینیوم اراک رفت و در خارج از خانه شکست خورد تا فاصله هفت امتیازی‌اش با صدر جدول حفظ شود. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی که با ۱۵ امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار داشتند، با توجه به شکستی که متحمل شدند و بردی که فولاد مقابل ماشین‌سازی کسب کرد، به نیمه دوم جدول سقوط کردند.

فولاد خوزستان هم که تا پایان هفته یازدهم ۱۵ امتیازی بود و در رتبه دهم جدول قرار داشت، با یک پیروزی شیرین خارج از خانه مقابل ماشین‌سازی ۱۸ امتیازی شد و به رتبه پنجم جدول رسید. ماشین‌سازی نیز همچنان با چهار امتیاز قعرنشین جدول رده‌بندی است تا روزهای تلخ این تیم ادامه داشته باشد.

با این حال جدال اصلی امروز برای جذابیت در جدول رده‌بندی، میان صنعت نفت و سپاهان در آبادان رقم خورد. جایی که تیم‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی با توجه به شکست این هفته استقلال تلاش داشتند تا از این تیم عبور کرده یا خود را به صدر جدول نزدیک کنند. در پایان این دیدار سپاهان با برتری ۲ بر یک مقابل میزبان خود جهش یک پله‌ای در جدول داشت و هم‌امتیاز با استقلال ۲۲ امتیازی با تفاضل گل کمتر در رتبه دوم جدول ایستاد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir