علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا از دیدار فردای تیمش مقابل پرسپولیس به‌عنوان یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین بازی‌های فصل نارنجی‌پوشان یاد کرد.

 

 

صحبت های علی دایی قبل از بازی با پرسپولیس

علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار سایپا برابر پرسپولیس اظهار داشت: ما یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین بازی‌های فصل‌‌مان را پیش‌رو داریم. پرسپولیس نشان داده تیم خیلی بزرگی است و امسال هم به‌غیر از یکی دو بازی نتایج خوبی گرفته است. ما هم با توجه به شرایطی که داریم، تمرینات خوبی را پشت سرگذاشته‌ایم، اما چند بازیکن را به دلیل محرومیت یا مصدومیت در اختیار نداریم.

وی ادامه داد: ما هشت بازیکن خود را در اختیار نداریم و نفرات‌مان محدود هستند، اما با این حال برای پیروزی راهی میدان خواهیم شد و ان‌شاءالله در این بازی حق به حق دار برسد و هر تیمی که واقعاً بهتر بازی کرد، برنده شود و مسائل بیرونی و غیرفوتبالی در نتیجه تأثیرگذار نباشد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به این پرسش که داوری در دربی به این شکل بود که راجع به اتفاقات مهم آن داوران نظرات مختلفی داشتند و چرا باید این‌طور باشد، گفت: قبل از آنکه به این مسئله بپردازم باید سالگرد شهادت شهید فهمیده را به خانواده او تسلیت بگویم. ما امنیت و آسایشی را که الان با آن مواجه هستیم، مدیون همین عزیزان بوده‌ایم و همیشه باید به نیکی از آنها یاد کنیم. تمامیت ارضی این مملکت مدیون خون این شهداست، اما در مورد داوری باید بگویم من دربی را با دقت دیدم. این بازی دو صحنه خیلی مهم داشت که در مورد آن کمتر صحبت شده است.

وی افزود: اول اینکه در یک صحنه داور به اشتباه به جای کامیابی‌نیا به ربیع‌خواه اخطار داد که اگر این اشتباه را نمی‌کرد، کمال در دقیقه 83 به خاطر کارت دوم اخراج می‌شد و نمی‌توانست مقابل ما بازی کند. خوشبختانه یا بدبختانه این اتفاق رخ نداد و کمال مقابل ما بازی خواهد کرد. در صحنه‌ای دیگر مجید حسینی در محوطه جریمه تیمش روی پای وحید امیری تکل محکمی را زد که اول توپ را زد و بعد بازیکن را. من مانده‌ام چرا کمیته داوران و آقایی که دوست ندارم اسمش را ببرم، همه جا و در مورد همه چیز اظهارنظر می‌کند، اما در این مورد صحبتی نکردند!

دایی در این باره اضافه کرد: این صحنه دقیقاً مشابه آن چیزی بود که در بازی با پارس جنوبی در محوطه جریمه ما اتفاق افتاد، با این تفاوت که بازیکن ما با پای بازیکن حریف برخورد نکرد، اما بازیکن استقلال وحیدی امیری را زد. اعتقاد من این است که مواد قانونی در فوتبال در اینجا وجود ندارد و چندگانگی است. در آن بازی برای پرسپولیس به درستی پنالتی نگرفتند، چرا که من اعتقاد داشتم که پنالتی نبود، اما برای تیم پارس جنوبی مقابل تیم ما پنالتی می‌گیرند، حرف که بزنم می‌گویند فقط اعتراض می‌کند. باز هم می‌گویم خطا روی امیری پنالتی نبود و مشابه همین اتفاق وقتی در محوطه جریمه ما رخ داد علیه ما پنالتی گرفتند.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت نهایی مهدی ترابی به کجا کشیده شد، خاطرنشان کرد: ما پنج بازیکن تیم‌مان را در اختیار نداریم و مهدی ترابی هم یکی از همین نفرات است. ما وضعیت ترابی را بررسی کردیم. شرایط او به گونه‌ای نیست که حتی در فهرست 18 نفره تیم قرار بگیرد. در غیاب این نفرات که امید خالدی هم محروم است ما قصد داشتیم دو سه بازیکن جوان‌مان را به ترکیب اصلی بیاوریم، اما آنها هم هنوز از تیم نوجوانان خارج نشده در اردوی تیم جوانان حضور پیدا کردند، با این شرایط هشت بازیکن‌مان را در اختیار نخواهیم داشت و نفرات‌مان تا حدی محدود شدند که دیروز برای اینکه بازی درون تیمی داشته باشیم، سه نفر از کارمندان شرکت سایپا را در بازی شرکت دادیم!

سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص حرف و حدیث‌ها مبنی بر احتمال جذب مهدی رحمتی در سایپا تصریح کرد: من این موضوع را از شما می‌شنوم، ما سه دروازه‌بان خوب در تیم داریم و اصلاً برنامه‌ای برای تغییر در این پست نداریم. حتی ما می‌توانیم از دروازه‌بان سوم‌مان هم استفاده کنیم. هر سه آنها جزو بهترین‌ها هستند و ما نیازی به جذب بازیکن در پست دروازه‌بانی نداریم.

دایی در پاسخ به این پرسش که آیا این درست است که می‌گویند بازیکنانی که قبلاً در استقلال و پرسپولیس بازی می‌کردند دیگر مقابل این دو تیم خوب بازی نمی‌کنند، واکنش نشان داد و گفت: من به این چیزها اصلاً اعتقاد ندارم.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: tasnimnews.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X