سکینه الماسی نماینده مجلس شورای اسلامی پیشنهادی ویژه برای ورود زنان به ورزشگاه ها را بیان کرد.

صحبت های امیدوار کننده سکینه الماسی

با  سکینه الماسی نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه و عضو فراکسیون بانوان مجلس برای دقایقی در خصوص مسئله حضور خانم ها در ورزشگاه ها هم کلام شدیم.

*خانم الماسی بحث حضور خانم ها در ورزشگاه ها به کجا رسید؟
این موضوع در حال حاضر یکی از مطالبات مهمی است که در کشورمان مطرح شده موضوعی که در فراکسیون بانوان مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفته است. بحث اصلی در این مورد زیر ساخت ها هست اینکه ورزشگاه ها شرایط میزبانی از خانم ها را داشته باشند. من خودم ورزشگار بودم و در بسکتبال فعالیت می کردم. وقتی بسکتبال بازی می کردم آرزویم این بود که بازی مردان حرفه ای این رشته را از نزدیک ببینم و با تکنیک های آنها آشنا شوم و از طرفی دوست داشتم ورزشگاران حرفه ای مرد نیز بازی من را ببینند. نیاز یک ورزشگاه است که دیده شود. اما زیرساخت باید برای این موضوع فراهم باشد. 

*چه زیر ساختی لازم است؟
بحث فرهنگی است. جامعه باید این شرایط را داشته باشد. ما در فضاهای عمومی و اداره ها شاهد حضور همزمان خانم ها و آقایان هستیم. ضمن اینکه حضور خانم ها فضای خوبی را در ورزشگاه ها ایجاد می کند. شاید در کشتی و ورزش های رزمی نتوانیم حضور بانوان را اجرایی کنیم اما در والیبال و بسکتبال که مشکلی وجود ندارد.

*پیشنهادی در این زمینه دارید؟
من پیشنهاد می دهم این کار را در فوتبال از ورزشگاه های کوچک تر آغاز کنیم و محک بزنیم. مثلا ورزشگاه خانگی تیم پارس جنوبی جم که در حال حاضر یکی از بهترین های تیم های فوتبال ماست. هواداران اخلاق مداری در جم حضور دارند و خانم ها نیز در جم انگیزه زیادی برای حضور در ورزشگاه ها دارند.

*جو مجلس نسبت به این موضوع چگونه است؟
اکثریت خانم های مجلس موافق این موضوع هستند.

*نمایندگان مرد چطور؟
بسیاری از آقایان هم موافق هستند. به هر حال ما نماینده مجلس هستیم و باید پاسخگوی مطالبات مردم باشیم. باید قدمی برای نیازهای آنها برداریم. جامعه ما جوان است و جوانان دوست دارند وارد ورزشگاه ها شوند. از طرفی شرایط را در بلاتکلیفی حفظ نکنیم. بگوییم یا می شود و یا نمی شود و برای آن برنامه ریزی کنیم.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X