ازبکستان در تلاش است که برانکو ایوانکوویچ را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورشان انتخاب کند.

برانکو سرمربی ازبکستان می شود؟

ازبک ها سال هاست تلاش می کنند راهی رقابت های جام جهانی شوند اما همواره در مرحله مقدماتی در صعود به این رقابت ها ناکام بوده اند. آنها در این سال ها یکی از رقبای ایران در مقدماتی جام جهانی نیز بوده اند.

به تازگی در جلسات فنی که در فدارسیون فوتبال این کشور برگزار شده تصمیماتی در خصوص حضور یک مربی بزرگ خارجی در ازبکستان گرفته شده و حتی چند گزینه نیز برای هدایت تیم ملی ازبکستان مطرح شدند.

به گفته فدراسیون فوتبال ازبکستان یکی از جدی ترین گزینه های تیم ملی این کشور برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس است که سال هاست در آسیا حضور دارد و سال 2006 تیم ملی ایران را راهی جام جهانی کرده بود. سبک کاری برانکو و موفقیت او در پرسپولیس باعث شده انگیزه ازبک ها برای جذب برانکو افزایش پیدا کند مربی که در سال 2004 نیز ایران را به مقام سوم جام ملت های آسیا رسانده بود.

همچنین به گفته فدراسیون فوتبال ازبکستان مربیانی همچون اسلاولیوب موسلین از صربستان، میودراگ رادولوویچ از مونته‌نگرو، آنجلو آلسیو از ایتالیا و برند اشتورک از آلمان نیز گزینه های مربیگری در تیم ملی ازبکستان هستند اما چند گزینه در اولویت فدارسیون فوتبال این کشور قرار دارند.

گزینه های اصلی ازبک ها علاوه بر برانکو، اسلاون بیلیچ هموطن برانکو است که در دوران موفقی را در باشگاه وست هام انگلیس پشت سر گذاشته بود. همچنین والتر ماتزاری ایتالیایی و برت فن ماروویک هلندی دیگر گزینه های جدی ازبک ها برای تیم ملی این کشور هستند.

پیشنهاد به برانکو اگر چه از نظر مالی می تواند سود خوبی را برای او به دنبال داشته باشد اما ممکن است به اندازه کافی برای مرد کروات جذاب نباشد. پیش از انتخاب دالیچ به عنوان سرمربی تیم ملی کرواسی صحبت هایی در خصوص مذاکره کروات ها با برانکو مطرح شده بود اما برانکو تصمیم خود را برای ماندن در پرسپولیس قطعی کرده بود و تصمیمی برای جدایی از این تیم نداشت. به نظر نمی رسد پیشنهاد ازبک ها برای برانکو جذاب باشد اما باید در نظر گرفت این مسئله به شرایط پرسپولیس نیز بستگی داشته باشد و اگر پرسپولیس ثبات سه سال اخیر خود را از دست بدهد موقعیت برانکو نیز در این تیم متفاوت خواهد شد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 

X