گویا فیفا اصلا هیچ آماری از گلزنی های وحید شمسایی و فالکائو ثبت نکرده است و اعتقادی به گل های زده این دو بازیکن ندارد!

فیفا آمار گلزنی های وحید شمسایی را به رسمیت نمی شناسد!

درحالی این روزها شکسته شدن رکورد آقای گلی فوتسال جهان توسط ستاره برزیلی مورد توجه رسانه‌های ایرانی قرار گرفته که چنین آماری توسط فیفا به شکل رسمی ثبت نشده است.

سال‌هاست که وحید شمسایی از سوی رسانه‌های ایران با ٣٩٢ گل زده در رده ملی به‌عنوان آقای گل فوتسال جهان معرفی می‌شود. اخیرا فالکائو، ستاره ٤٠ساله فوتسال برزیل برای سومین‌بار به بازی‌های ملی بازگشته و باز هم به استناد آمار رسانه‌های ایرانی، چند روز قبل با زدن گل شماره ٣٩٣ از رکورد وحید شمسایی گذشت. یکی از خبرگزاری‌ها برای این‌که نظر فیفا را راجع به بحث آقای گلی در فوتسال جهان بداند، با بخش رسانه‌ای فدراسیون جهانی مکاتبه کرده که در پاسخ مشخص شده اصلا چنین آماری در فیفا موجود نیست. این درحالی است که در رشته فوتبال، فیفا بارها از علی دایی به‌عنوان آقای گل بازی‌های ملی با ١٠٩ گل یاد کرده است.

صدرنشینی فالکائو با ٤٨ گل!

در پاسخ فیفا به رسانه ایرانی مبنی بر وجود عنوان آقای گلی در آمارهای رسمی فوتسال، آمده است: «لطفا توجه کنید که ما تنها آمار مربوط به رویدادهای فیفا را داریم.» طبق آمارهایی که فیفا ضمیمه این نامه کرده، تنها آمار گل‌هایی که بازیکنان در جام‌جهانی به ثمر رسانده‌اند، ثبت شده است. بدین‌ترتیب، فالکائو با ٥ دوره حضور در جام‌جهانی و زدن ٤٨ گل در صدر قرار دارد. چهار نفر بعد هم به ترتیب مانوئل توبیاس از برزیل (٤٣گل)، ارمنکو کونستانتین از روسیه (٢٨گل)، فلاویو سرجیو از برزیل (٢٥گل) و فینینو از برزیل (٢٠گل) هستند. در این فهرست ٢١نفره از ایران فقط نام سعید رجبی، ملی‌پوش پیشین تیم‌ملی ایران دیده می‌شود که در جام‌جهانی ١٩٩٢هنگ‌کنگ توانست ١٦گل به ثمر برساند و خبری از نام شمسایی نیست.

چرا فالکائو ادامه می‌دهد؟

حالا مشخص شده که حداقل از نظر فیفا نه‌تنها آمار ٣٩٢ گل وحید شمسایی بلکه ٣٩٣ گل فالکائو هم ثبت نشده است. با این وضع پس دلیلی وجود ندارد که بار دیگر برای بازگشت کاپیتان سابق تیم‌ملی تلاش صورت بگیرد تا او طبق آمارهایی که فقط در ایران رسانه‌ای شده، از رقیب برزیلی بالاتر برود. البته سوال این‌جاست که چرا فالکائو با این وضع در ٤٠سالگی برای سومین‌بار به تیم‌ملی بازگشته که تنها حدس و گمان در این‌خصوص می‌تواند بحث‌های تبلیغاتی و جذابیت نام این ستاره برزیلی باشد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X