تیم‌های الریان و السد نمایندگان قطر هستند که در لیگ قهرمانان آسیا این فصل با استقلال و پرسپولیس همگروه شدند.

بررسی تیم های الریان و السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا

تیم‌های الریان و السد قطر دو نماینده فوتبال قطر هستند که در این فصل لیگ قهرمانان آسیا برای صعود از گروه‌های خود باید با سرخابی‌های ایران رقابت‌ کنند.

السد که فصل گذشته در دیدار پلی‌آف برابر استقلال شکست خورد، در گروه پرسپولیس قرار گرفته و الریان که با قرمزها همگروه بود در این فصل در گروه استقلال قرار گرفته. شاگردان شفر بازی خود برابر تیم قطری را انجام دادند و در این کشور به تساوی ۲-۲ رسیدند. پرسپولیس اما هفته آینده باید مقابل السد قرار بگیرد. دیداری که در زمین تیم قطری خواهد بود.

در زمینه مقایسه دو تیم که با ایرانی‌ها همگروه هستند، بد نیست مروری داشته باشیم روی وضعیت آنها در جدول لیگ ستارگان قطر. تیم السد با ۱۶ بازی و ۴۰ امتیاز پشت سر الدحیل در رده دوم قرار دارد. الریان نیز با همین تعداد بازی و ۳۵ امتیاز سوم است. دو تیم همچنین از نظر هجومی هم پشت سر هم هستند. السد ۴۵ و الریان ۴۰ بار موفق به باز کردن دروازه حریفان شدند و در رده‌های دوم سوم بهترین خط حمله نیز قرار دارند.

از نظر گل خورده اما وضعیت کمی متفاوت است و شاگردان فریرا در السد فقط ۱۶ گل دریافت کردند. در سمت مقابل شاگردان لادروپ هم سومین خط دفاعی برتر لیگ را در اختیار دارند.

از نظر ارزش گذاری بازیکنان هم وضعیت تیم السد که مرتضی پورعلی‌گنجی و ژاوی را در ترکیب خود می‌بیند وضعیت بهتری دارد. ارزش السد در سایت ترانسفرمارکت ۱۲.۲ میلیون یورو اعلام شده و در مقابل الریان ۹.۳۴ میلیون یورو ارزش‌ گذاری شده است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X