جان لوئیجی بوفون از تصمیم خود مبنی بر خداحافظی از تیم ملی ایتالیا منصرف شد و اعلام کرد به تیم ملی ایتالیا باز خواهد گشت.

بازگشت جان لوئیجی بوفون به تیم ملی ایتالیا

بعد از ناکامی بزرگ تیم ملی ایتالیا در راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، خیلی از بازیکنان باتجربه این کشور از جمله جان لوئیجی بوفون از تیم ملی خداحافظی کردند، با این حال بعد از حضور دی بیاجو به عنوان سرمربی موقت تیم ایتالیا، بوفون اعلام کرد می‌خواهد بار دیگر به تیم ملی کشورش کمک کند.

جان لوئیجی بوفون ۴۰ ساله درباره بازگشت خود به تیم ملی ایتالیا گفت: من در این برهه حساس که تیم ملی ایتالیا مرحله گذر از شکست و رسیدن به پیروزی را آغاز می‌کند، احساس مسئولیت می‌کنم. من قصد داشتم برنامه خودم را برای تعطیلات تنظیم کنم و شاید آسان ترین کار ممکن این بود که به تعطیلاتم ادامه دهم ولی تیم ملی ایتالیا به من نیاز دارد و من جواب مثبت دادم و می خواهم تیم ملی کشورم را در این برهه کمک کنم. من این کار را به خاطر وفاداری و مسئولیت پذیری برای تیم ملی کشورم انجام می دهم و به آینده کار فکر نمی کنم.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت: الان تیم ملی دو بازی دوستانه برابر آرژانتین و انگلیس دارد و من فکر می کنم که بازیکنان باتجربه تیم در این برهه برای تیم خیلی مهم هستند و باید در تیم حضور داشته باشند تا بازیکنان جوان را راهنمایی کنند.

بوفون در این فصل ۱۳ بار برای یوونتوس در لیگ و ۲۰ بازی نیز در مجموع رقابت ها بازی کرده و همچنان در ۴۰ سالگی نمایش خوبی برای تیمش داشته است و به همین خاطر دی بیاجو تصمیم گرفت تا این دروازه‌بان را برای دو بازی دوستانه برابر آرژانتین و انگلیس بار دیگر به تیم ملی این کشور دعوت کند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: 11news.ir


 
 

X