فدراسیون جهانی فوتبال تحقیق در مورد احتمال تبانی در بازی دوستانه تیم ملی ایران مقابل سیرالئون را آغاز می‌کند.

ایران-سیرالئون تبانی بود؟ فیفا تحقیق می‌کند

فدراسیون جهانی فوتبال-فیفا- براساس درخواست «ایشا یوهانسن» رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون، تحقیقات در زمینه احتمال آلوده بودن بازی دوستانه تیم ملی سیرالئون مقابل تیم ملی ایران را بررسی خواهد کرد.

 در نامه این مسئول سیرالئونی به فیفا احتمال تبانی در این رقابت که منجر به برتری 4 بر صفر شاگردان کی‌روش شده،داده شده است.

 ترکیب 17 نفره بازیکنان سیرالئون از جوانانی ناشناخته تشکیل شده بود که هیچ‌کدام هم سابقه بازی ملی نداشتند و نام‌شان در لیست ملی سابقه نداشت.

 براین اساس یوهانسن ادعا کرده او تنها بعد از اتمام مسابقه از لیست بازیکنان خبردار شده و توافقات بین رقیب (تیم ملی ایران) و عناصر داخلی فدراسیون فوتبال سیرالئون انجام شده است. یوهانسن گفته فدراسیون فوتبال ایران بدون اطلاع او نامه‌ای برای کریستوفبر کامارا دبیرکل فدراسیون فوتبال سیرالئون نوشته و درخواست برگزاری بازی دوستانه را ارائه کرده است.

در این شرایط، کامارا از «جعلی بودن» ارنج سیرالئون در این بازی خبر داده و گفته خودش در جریان مکاتبات قرار نداشته است. طبق قانون فدراسیون فوتبال سیرالئون می‌توانست بازی را لغو کند. در این شرایط، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران دو روز قبل از بازی با ارسال نامه‌ای به همتای خود در سیرالئون به این موضوع اشاره کرد که لغو این بازی علاوه بر خلل در روند آماده‌سازی، فدراسیون فوتبال ایران را با ضرر مالی مواجه خواهد کرد.

تمامی این موارد دست به دست هم داده تا یوهانسن از فیفا بخواهد موضوع بازی با ایران را در کنار سایر پرونده های از این دست، مورد تحقیق و بررسی قرار دهد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X