دختران سرزمین ایران موفق شدن بار دیگر افتخار آفرینی کنند  و قهرمان آسیا شوند!

قهرمانی تیم فوتسال بانوان ایران

 حالا وقت کوبیدن در طبل شادانه است. چه بهتر و شیرین تر از این ؟ دختران مان، شیر دختران مان قهرمان آسیا شده اند.

در فوتسال همان رشته ای که خود را سالارش در آسیا می دانیم. این دومین قهرمانی شان بود. بار قبل و برای نخستین بار در مالزی از سد ژاپن گذشتیم ولی گام مان گامی لرزان بود.

همین بچه از فرشته و ، نسیم، فهیمه و فرزانه و بقیه اعضای تیم با کاپیتانی نیلوفر اردلان برای اینکه تاریخ بسازند، می ترسیدند. باورش سخت بود وقتی علی صانعی قبل از شروع بازی در رختکن به آنها گفت:« فقط اگر ۶ نفرتان باور داشته باشید برای قهرمانی می جنگید ما بازی امروز را می بریم» به سختی باورشان می شد می شود ژاپن را برد.

آنها آن روز هم جنگیدند و سخت قهرمان شدند. بردند و تاریخساز شدند. این تیم اما حالا چند سالی با تجربه تر شده بود. کاپیتان نیلوفر را بعد از آن همه جنگ و دعوا ، دیگر نداشت اما خیلی قوی تر شده بود. دیگر این بچه ها از ژاپن ترسی نداشتند که خودشان سالار آسیا بودند.
این بار دیگر بچه ها برای دفاع از قهرمانی می جنگیدند. با بودن شهرزاد مظفر ، کادرمان خیلی قوی تر از گذشته بود . تقسیم کار هم انصافا عالی انجام شده بود.

من که به واسطه مسئولیتم در تیم قهرمان امسال لیگ فوتسال ایران؛ مس سونگون ورزقان ، تقریبا بالای ۶۰ درصد بازی های لیگ برتر فوتسال مان را دیدم و از نزدیک دوسالی با برترین لیگ فوتسال آسیا زندگی کردم برای تان می‌گویم کیفیت بازی فینال بانوان آسیا از خیلی از بازی های لیگ برتر آقایان هم بالاتر بود.


بازی تاکتیکی و سرعت بالای دو تیم و حساسیت رقابت نشان از رشد کیفیت فوتسال خانم ها دارد. دختران ژاپن و دختران ایران ؛ هر دو در بالاترین کیفیت. همین حالا در تیم ایران فرزانه توسلی را باید ستاره بازی نامید یا فهیمه زارعی یا فرشته کریمی و یا باقی تیم؟ همه مثل شیر بودند جلوی تیم عالی رقیب. نتیجه اما این بار باور نکردنی بود. نتیجه کوبنده ۵ بر دو!

این نمایش زیبا اما تماشایش باز از سیمای ملی ناممکن شد. جالب است که بار قبل در۹۰ و عادل فردوسی پور توانست بخش هایی از بازی شان را به صورت کلیپ به تصویر بکشد و حتما امشب در بخش های خبری بریده ای از بازی های شان نمایش داده می شود اما همچنان کل بازی شان را دیدن ممنوع است!
جالب اینکه حجاب شان کاملا شرعی بوده، بازیکنان تیم حریف هم که اصلا نامسلمان هستند و صبح تا شب کلی از این خانم های کم حجاب خارجی در سریال های خارجی پخش می شوند!

کلیپ هایی که از بازی این دختران مان پخش می شود هم نشان می دهد خیلی فوتبال بازی کردن شان مورد ندارد و انگار نفس زنده به تماشای موفقیت شان نشستن تابوی مسئولان سیمای مان است!

از همین حالا موج تبریک ها برای شان به راه می افتد ، چه بالاتر از این درخشش دختران خوش حجاب مان که اینچنین برای کشورشان افتخار آفریدند؟ پس چرا پدران ، برادران و خواهران شان را از لذت تماشای این افتخار آفرینی قهرمانان تان محروم می کنید بزرگواران؟

اگرچه بخواهید یا نخواهید این موج استفاده از فیلترشکن ها سبب شد در خواب هاکی پخش کردن شبکه های تخصصی ورزش تان، هزاران علاقمند به تماشای این رخداد مهم ورزشی، آنچه باید ببیند را ببینند و کیف کنند از تماشای چنین شیر بچه هایی و از این اهتزاز پرچم افتخار آفرین کشورشان. باز شما جا ماندید از این فرصت ایجاد حس شورانگیز ملی از قاب رسانه ملی .گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir

 
 
 

X