یوفا دوست ندارد یک تیم برای سه سال پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود برای همین مایل است که لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

لیورپول یا رئال مادرید؛ کدام قهرمان می شوند؟

سایت یوفا چند روز پیش دچار اشتباه عجیبی شد که خوشایند طرفداران رئال مادرید نبود. صفحه رسمی این سازمان در حالی که ۲۲ روز به فینال لیگ قهرمانان باقی مانده بود از لیورپول به عنوان تیم قهرمان یاد کرد.

توماس گریم، رییس فدراسیون فوتبال اوکراین و عضو سابق یوفا درباره این اتفاق گفت: برای یوفا بهتر است که لیورپول فاتح لیگ قهرمانان شود.

گریم در مصاحبه با یک روزنامه اوکراینی در مورد دلیل حرفش توضیح داد:‌ یوفا ترجیح می‌دهد این رقابت‌ها یک قهرمان جدید داشته باشد تا یک تیم برای سه سال پیاپی جام قهرمانی را بالای سر نبرد. این اتفاق مسابقه‌ها را خواهد کشت و از جذابیتش کم خواهد کرد.

رییس فدراسیون فوتبال اوکراین در پایان اظهار کرد: رئال مادرید بازیکنان فوق‌العاده‌ای دارد اما از ابتدای این بازی‌ها ترجیح می‌دادند بهتر است تیم دیگری فاتح این رقابت‌ها شود.

رئال مادرید پس از صعود از مرحله گروهی با قرعه‌های سختی روبه‌رو شد. این تیم ابتدا در مرحله یک هشتم نهایی برابر پاری سن ژرمن قرار گرفت اما توانست با قاطعیت به یک چهارم صعود کند. در دور بعد یوونتوس حریف تیم اسپانیایی شد. پنالتی جنجالی کریستیانو رونالدو در وقت‌های اضافه دیدار برگشت باعث شد این تیم به نیمه نهایی صعود کند. در نهایت سفیدپوشان در این مرحله برابر بایرن در دو بازی غیر متعارف توانستند راهی فینال شوند.

اشتباهات داوری در هر دو دیدار تقریبا به نفع مادرید تمام شد. شاگردان زین‌ الدین زیدان در هر شرایطی خود را توانستند برای سومین سال پیاپی به فینال برسانند و اکنون بیش از لیورپول شانس پیروزی را در فینال پنجم خرداد دارند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:  isna.ir


 
 

X