sport-top-1

تیم ملی فوتبال کشورمان حالا 4 دروازه بان آماده دارد اما کدامیک به عنوان گلر ایران در جام جهانی خواهد درخشید؟

دروازه بان اصلی تیم ملی کیست؟

به فاصله بسیار کوتاه تا شروع جام جهانی، هنوز یک علامت سوال بزرگ در ذهن هواداران فوتبال وجود دارد؛ چه کسی دروازه بان اصلی تیم ملی خواهد بود؟

اگر این طور در نظر بگیریم که  هر دروازه بانی در مقدماتی بازی کرده، پس می تواند در جام جهانی نیز به میدان برود، پس یعنی کارلوس کی روش می خواهد از بیرانوند در جام جهانی هم به عنوان گلر اصلی سود ببرد.

این در حالی است که در دوره قبلی یعنی 2014 برزیل، سیدمهدی رحمتی و رحمان احمدی در در دور مقدماتی برای تیم ملی بازی کردند اما علیرضا حقیقی به عنوان سوپرایز واقعی کارلوس کی روش مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی به میدان رفت.

با این حساب نمی توان به صورت قطعی گفت بیرانوند گلر اصلی تیم ملی خواهد بود. در حال حاضر به صورت قطعی از میان بیرانوند، سیدحسین حسینی، رشید مظاهری و امیر عابدزاده، یک نفر سنگربان اصلی ایران در جام جهانی 2018 خواهد بود اما این فرد، کدام است؟

بیرانوند فصل خوب و پر از کلین شیت را پشت سر گذاشت اما در هفته های پایانی اشتباهات عجیبی داشت که شاید بتوان به خستگی او ربط داد. محمدرشید مظاهری نیز طی سال های اخیر همیشه در اردو حاضر بوده و شرایط بسیار خوبی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا داشته است. اینها نشان می دهد او نیز شانس خوبی برای بازی دارد گرچه هرگز گلر اول تیم ملی نبوده و معمولا برای نیمکت انتخاب می شد.

 از سوی دیگر حسینی را می بینیم که در استقلال توانست رکورد کلین شیت در فوتبال ایران را شکسته و تا 872 دقیقه ارتقا بدهد. او جوان است و شاید به خاطر رفتارهای احساسی بود که شفر در هفته های پایانی و بازی های حساس تصمیم به استفاده از سیدمهدی رحمتی گرفت و اصلا شاید همین امر باعث شده بین کارشناسان، کمترین شانس برای سفر به روسیه را بگیرد.

آخرین نفر اما امیر عابدزاده است. فرزند عقاب که در اروپا و لیگ سخت پرتغال به عنوان گلر اول تیمش بازی می کند. درست همان چیزی که برانکو منتظرش بود! یک گلر لژیونر، جوان، پرانرژی و دارای اسم و رسم (به خاطر احمدرضا) که بتوان به او اعتماد کرد. امیر هم کم تجربه و گاها پراشتباه است اما می گویند انگیزه های تمام نشدنی دارد.

حالا به نظر شما کی روش از کدام گزینه در جام جهانی و بازی های تدارکاتی سود می برد؛ علیرضا بیرانوند، محمدرشید مظاهری، سیدحسین حسینی یا امیر عابدزاده؟گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
ماجرای حذف بیرانوند از گزینه‌های مرد سال آسیا چه بود؟
عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس ابتدا در بین گزینه‌های بهترین بازیکن قاره قرار داشته است

 
X