محمد تقوی کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه مانند دیدار مقابل ترکیه ظاهر نخواهد شد.

مطمئن باشید ایران در جام جهانی این‌طور بازی نمی‌کند

محمد تقوی درباره شکست 2 بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ترکیه اظهار داشت: من اعتقاد دارم تیم ملی با دو تغییری که در ترکیبش خواهد داشت،‌ جریان بازی‌اش کاملاً‌ تغییر خواهد کرد. فکر می‌کنم در جام جهانی در خط دفاع مجید حسینی به ترکیب اضافه خواهد شد و در سمت راست خط دفاع هم پژمان منتظری حضور خواهد داشت تا به جهانبخش اجازه بیشتری برای نفوذ بدهد.

وی ادامه داد: در پست هافبک دفاعی هم یک بازیکن متخصص بازی خواهد کرد. من به شخصه فکر می‌کردم روزبه چشمی در این پست بازی کند،‌ اما با شرایطی که امروز دیدم به نظرم امید ابراهیمی وضعیت بهتری برای بازی در این پست دارد.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد عدم دعوت از سیدجلال حسینی و وریا غفوری به تیم ملی فوتبال و اینکه جای خالی این بازیکنان در دیدار مقابل ترکیه احساس شد،‌ تصریح کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاقی است که افتاده و الان نمی‌توانیم از این بازیکنان استفاده کنیم، پس بهتر است اصلاً به آن‌ها فکر نکنیم. بعید می‌دانم دیگر این بازیکنان به تیم ملی اضافه شوند، چون کی‌روش اگر می‌خواست آن‌ها را استفاده کند به این راحتی کنار نمی‌گذاشت.

تقوی در ادامه در خصوص بازی کردن بازیکنانی مانند مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد در پست‌های غیرتخصصی یادآور شد: شما مطمئن باشید تیم ایران در جام جهانی این‌طور فوتبال بازی نخواهد کرد. تیم ما می‌داند چه چیزی می‌خواهد و اعتقاد دارم اصلاً نباید دلواپس نحوه بازی برابر ترکیه بود. من به شخصه اگر بخواهم بین امیری و طارمی یک نفر را در پست پشت مهاجم استفاده کنم،‌ امیری را انتخاب می‌کنم. سامان قدوس هم ممکن است در پست هافبک پشت مهاجم بازی کند، اما در استراتژی فعلی ایران در پست او نیاز به یک بازیکن باتجربه داریم.

وی در مورد اینکه تیم کشورمان در بازی‌های گذشته خود همواره حریفان را تحت فشار قرار می‌داد، اما امروز این کار را انجام نداد،‌ گفت: ما اصلاً امروز پرسی انجام ندادیم، در صورتی که تیم ما در جام جهانی قطعاً این‌طور بازی نخواهد کرد. اشکان دژاگه شاید توان بدنی زیادی برای پرس کردن نداشته باشد، اما به‌عنوان بازیکنی که دستور پرس را صادر می‌کند می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

کارشناس فوتبال کشورمان در پایان عنوان کرد: به نظرم مهم‌ترین موضوع حضور تیم ملی در جام جهانی و لذت بردن از این بازی‌هاست. من از بازی امروز تیم ملی نگران نیستم و اعتقاد دارم تیم ملی راه خود را می‌داند و در این بازهای تدارکاتی بیشتر به دنبال هماهنگی است. به نظرم مهم‌ترین پیام بازی امشب تیم ملی،‌ یک پیام اشتباه به مربیان همگروه‌مان بود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: tasnimnews.com


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
شکایت نمایندگان اهل سنت از فوتبالیست کشورمان بخاطر اهانت به مقدسات آنها
شایان مصلح چندی پیش در یک مجلس مولودی، شعری را خواند که مضمون آن توهین به مقدسات اهل سنت بود

 

X