sport-top-1
seemorgh-All-Top-Content

هواداران تیم سپیدرود رشت در اقدامی عجیب و با بی حیایی تمام به صورت عریان و با شعار دادن در خیابان های انزلی راه رفتند

بی‌حیایی و عریان‌گری در فوتبال ایران!

اگر تا دیروز روی فحش‌های استادیومی تماشاگران بوق می‌گذاشتیم! یا صدای ورزشگاه را می‌بستیم تا شنیع‌ترین فحاشی بهترین تماشاگران دنیا! به گوش بینندگان تلویزیونی در خانواده‌ها نرسید! امروز شاهد پدیده‌ای حیرت‌انگیز در بین تماشاگران فوتبال هستیم.

پدیده‌ای که مرز‌های بی‌حیایی در فوتبال را درنوردیده است! پدیده عریان‌گری! اتفاقی که حتی در بی‌اخلاق‌ترین کشور‌های دنیا نیز امری ناپسند و زشت محسوب می‌شود چه برسد به ایران اسلامی ما.

اولین بار در دیدار دو تیم خونه به خونه و شاهین شهرداری بوشهر در جام حذفی تماشاگری در ورزشگاه عریان شد تا سرمربی تیم شاهین شهرداری بوشهر را تحقیر کند!

همه این اتفاق را زشت‌ترین کار ممکن دانستند و گفته شد شاید آن تماشاگر در حالت طبیعی نبوده است! تیم خونه به خونه نیز با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تا اطلاع ثانوی از داشتن تماشاگر محروم شد.

شاید همه تصور می‌کردند با این حکم دیگر شاهد چنین رفتار شنیعی در ورزشگاه‌ها نباشیم، زیرا دیگر صحنه‌ها و اتفاق‌های روی سکو‌ها از صحنه‌های ۱۸+ هم عبور کرده بود.

سانسور زشت‌ترین رفتار‌ها نیز با صدای بوق و کم کردن صدای ورزشگاه ممکن نبود. همه آرزو داشتیم که این عریان‌گری یک پدیده نادر بوده است، اما دوباره در جام حذفی در روز جمعه شاهد رفتاری شنیع دیگر از سوی برخی تماشاگران بودیم.

به جز فحاشی و کتکاری و سنگ پرانی در ورزشگاه در جریان بازی، در پایان مسابقه نیز شاهد راهپیمایی هواداران عریان سپیدرود رشت در خیابان‌های انزلی بودیم! با شعار‌هایی بسیار زشت.

فیلمی کوتاه و چند ثانیه‌ای از این رفتار بی‌شرمانه تماشاگران منتشر شد اما از بازنشر فیلم خجالت کشیدیم! مرز‌های بی‌حیایی در فوتبال درنوریده شده است. از فحاشی و ادبیات شنیع استادیومی به عریان گری رسیدیم.


تماشاگران عریان و برهنه سپیدرود رشت

تماشاگران عریان و برهنه سپیدرود رشت

آیا این مرتبه هم می‌توان ادعا کرد با چند جلسه شیک مشکل فرهنگی فوتبال و تماشاگرانش حل می‌شود؟! فرهنگ این فوتبال نیاز به جراحی دارد.

بهترین تماشاگران دنیا دیگر وجود خارجی در ایران ندارند. نباید خودمان را فریب بدهیم ادبیات استادیومی! اکنون یک عبارت فحش‌گونه شده است!

ورزشگاهی که قرار بود مکانی مقدس باشد هیچ شباهتی به یک مکان امن برای جوانان و نوجوانان ما ندارد. اگر دیر بجنبیم شاید جذاب‌ترین رشته ورزشی در دنیا در کشورمان به انحطاط اخلاقی کشیده شود.

امروز باید مسئولان فرهنگی باشگاه‌ها، هیات‌های فوتبال، فدراسیون و سازمان لیگ فکری کنند فردا خیلی دیر است!گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: farsnews.com


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  
1397-06-27 11:25
آخه ما کی و کجا با فرهنگ رفتار کردیم که الان با فرهنگ باشیم , بعد توقع داریم ورود برای بانوان هم ازاد بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1397-06-27 11:26
همه آدم های دنیا وقتی خوشحال هستند ممکن کاری انجام بدن که اون لحظه از ذوق زیاد متوجه نباشن , حالا پیرهنشون هم در آوردن گناه که نکردن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1397-06-27 11:27
امثال شما سایت ها هم همه چیز رو بزرگ میکنید , اینقدر از چیزهای عامی و کوچیک بت نسازید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
تازه ترین اخبار ورزشی
ماجرای عجیب گلزنی انصاری برای پرسپولیس! عکس
محمد انصاری در بازی پرسپولیس مقابل نود ارومیه پس از مدت‌ها موفق به گلزنی شد

 
X