یوونتوس با اینکه دستمزد زیادی به رونالدو می پردازد اما درآمد زیادی نیز بخاطر حضور این بازیکن به دست اورده است

راه‌حل یوونتوس برای عبور از بحران: کریستیانو رونالدو

یوونتوس در مواجهه با بحران مالی ناشی از اپیدمی کووید19 با چالشهای مدیریتی بغرنجی روبرو است. بیانکونری برای حفظ شرایط خود در لیگ ایتالیا و در فوتبال اروپا باید برای سر و سامان دادن به بودجه باشگاه اقداماتی فوری انجام دهد.

دستمزدها و نقل و انتقالات

انتقال پایاپای یکی از اولین روش‌های فعالیت اقتصادی و تجاری کشف‌شده توسط نوع بشر بوده و حالا در مواجهه با بحران کرونا، این روش باستانی بار دیگر برای مدیران باشگاه‌های فوتبال جذاب شده است.

پیانیچ، ایگواین و رابیو سه ستاره‌ای هستند که یوونتوس به این منظور انتخاب کرده. البته یوونتوس تمایل دارد که دیشیلیو را هم در معامله‌ای پایاپای با نلسون سمدو به بارسا واگذار کند. در صورت موفقیت بیانکونری در انجام این معامله‌ها، یوونتوس تنها از نظر پرداخت دستمزد 25 میلیون یورو سود خواهد کرد.

موفقیت یا عدم موفقیت این استراتژی به توان چانه‌زنی مدیران یوونتوس بستگی دارد. مدیرانی که در گذشته نشان داده‌اند در این زمینه ید طولایی دارند. کافی است به انتقال کریستیانو رونالدو نگاه کنید که بیانکونری توانست ستاره‌ای به بزرگی او را با پراخت کمتر از 100 میلیون یورو به خدمت بگیرد. یا آندره‌آ پیرلو که به صورت رایگان از میلان به یووه پیوست یا پل پوگبا که در تورین به ستاره‌ای بزرگ تبدیل شد.

 

قراردادهای خوب پیش از شروع بحران

خرید کریستیانو رونالدو همچنان یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های باشگاه است. با وجود دستمزد نجومی 31 میلیون یورویی کریستیانو، آورده او برای باشگاه آنقدر بالا است که نسبت به پرداخت چنین دستمزدی ارزش بیشتری دارد. یوونتوس همین سه ماه پیش قراردادی به ارزش 10.3 میلیون یورو در سال، تا ده سال دیگر با کمپانی آلیانز امضا کرد تا نام این کمپانی بیمه بر روی استادیومش قرار بگیرد. آلیانز به صراحت گفته بود که به خاطر حضور کریستیانو رونالدو حاضر شده با پیشنهاد بالای یوونتوس موافقت کند.

آنیلی در مذاکره با آدیداس هم موفق شده مبلغ پرداختی این کمپانی به باشگاه را تا 51 میلیون یورو افزایش دهد و اسپانسر دیگر باشگاه، جیپ هم مبلغ پرداختی خود را به مقدار زیادی افزایش داده.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 
 
 

X