تتت


رونالدو ستاره پرتغالی از لحاظ آمار گلزنی با تیم ملی برتری آشکاری دارد اما در یک بخش لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بهتر کار کرده است

رونالدو یا مسی؛ کدام گل های ملی بهتری زده اند؟

 با وجود این که لیونل مسی بیشترین توپ طلا را به دست آورده اما در خیلی از آمارها کریستیانو رونالدو برتر از ستاره آرژانتینی است. یکی از آن ها عملکردشان در تیم ملی است که اختلاف زیادی با هم دارند.

مهاجم آلبی سلسته از فتح عنوان با آرژانتین بی نصیب بوده اما رونالدو تاکنون دو جام را با کشورش بالای سر برده است. ستاره پرتغالی در سال ۲۰۱۶ یورو را فتح کرد و در سال ۲۰۱۹ قهرمان لیگ ملت ها شد. با این حال مسی نه در کوپا آمه‌ریکا و نه جام جهانی که چهار فینال را تجربه کرد جامی به دست نیاورد.

از لحاظ گلزنی دو ستاره کنونی جهان فوتبال آمار قابل توجهی را به ثبت رساندند. مهاجم پرتغالی در ۱۶۹ بازی ۱۰۲ گل به ثمر رسانده و ۳۱ پاس گل داده است. او کمتر از هشت گل با رکورد علی دایی (۱۰۹ گل)، برترین گلزن تاریخ تیم های ملی فاصله دارد.

مسی فاصله زیادی با این آمار دارد. ستاره آرژانتینی در ۱۴۱ بازی ۷۱ گل و ۴۲ پاس گل داده است. برتری رونالدو در تعداد تیم هایی که دروازه‌شان را باز کرده است هم دیده می شود. CR۷ برابر ۴۱ تیم مختلف گلزنی کرده است و لئو مقابل ۲۹ تیم. البته کریستیانو تاکنون دروازه تیم های بزرگی همچون آلمان (در چهار بازی)، فرانسه (در شش بازی)، انگلیس (در سه بازی)، ایتالیا (دو بازی) و برزیل (سه بازی) را باز نکرده که این کار را مسی انجام داده است.  

در میان تیم های بزرگ مهاجم آرژانتینی تنها برابر هلند ناکام مانده است (دو بازی). قطر تیم دیگری است که مسی دو بار برابرش بازی کرده اما نتوانسته گلزنی کند. در میان تیم های برجسته دیگر که تنها یک بار مقابلشان بازی کرده است نام بلژیک، سوئد و ژاپن دیده می شود.

مسی بیشترین گل را برابر برزیل، اروگوئه، پاراگوئه و اکوادور به ثمر رسانده و دروازه هر کدام را پنج بار باز کرده است. دروازه مکزیک و شیلی هم سه بار توسط کاپیتان آلبی سلسته باز شده است. از طرفی رونالدو در میان تیم های بزرگ تنها توانسته چهار بار دروازه هلند را باز کند و بیشترین گل ها را مقابل لیتوانی (۷گل)، سوئد (۷گل)، آندورا (۶ گل) و ارمنستان (۵گل) به ثمر رسانده است.

درست است که رونالدو دروازه تیم هایی بیشتری را باز کرده اما برابر تیم های بزرگ، خوش شانس نبوده است. از طرفی مسی مقابل رقیبان بزرگ مانند یک ستاره ظاهر شده است. هر دو بازیکن به شکلی در این رقابت خاص برنده هستند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir
 
 
 

X