محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فوتبال فضای رقابت و هیجان است و هر کسی می‌تواند کُری بخواند و من هم کری خواندم و بی‌احترامی نکردم

محمدجواد آذری جهرمی: چرا باید از هواداران استقلال عذرخواهی کنم؟

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از برد 5 بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان در صفحه شخصی‌اش استوری منتشر کرد و برای استقلالی‌ها کُری خواند که با واکنش پیشکسوتان و هواداران استقلال روبه‌رو شد.

وی درباره انتشار این استوری اظهار داشت: تفکرات‌تان پیر است و بهتر است آن را عوض کنید. اگر جوان هستیم، باید جوانی کنیم و کُری‌خوانی ربطی به وزیر و غیر وزیر ندارد. هر کسی کُری‌ می‌خواند، پاسخش کُری است. وزیر صبح تا شب در لباس وزیر نیست و در حوزه ارتباطش مانند یک شهروند اظهارنظر می‌کند.

من هم می‌توانم مثل شهروند اظهارنظر کنم. این تفکر پیرمردانه را کنار بگذارید. کدام سیاستمدار را پیدا می‌کنید که درباره فوتبال نظر ندهد؟ کجای دنیا اینطور است که کسی نظرش را ندهد؟ نه توهینی کردم و نه حرفی زدم، کری خواندم، چرا ناراحت هستید؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اینکه فکر نمی‌کند او با این کارش فضای بدی را در صفحات مجازی ایجاد کرد، گفت: یک تیم قهرمان شده و طرفداران کُری می‌خوانند. فحش را به من می‌دهند، چرا شما ناراحت هستید؟ حرفم را به صورت مودبانه و محترمانه زدم، یکسری هم فحش می‌دهند. اصل اساس ورزش دو قطبی است. حال آدم بهم می‌خورد که این دو تیم 15،16 سال بازی کنند و نتیجه مساوی شد. کُری را برای فوتبال گذاشته‌اند، نه اینکه دست روی گردن هم بیندازیم و وحدت کنیم.

دو تیم رقیب هستند، همواره رقیب بودند و جذابیتش کُری خواندن است. چرا همه چیز را سیاه و سفید می‌بینید؟ هر کسی علیه من کُری بخواند، ناراحت نمی‌شوم. اگر ورزش را به جوان‌ها می‌دادند، امروز استقلال در عرصه مدیریتش هشتش گروی نُهش نبود.

جهرمی در رابطه با اینکه این شائبه بوجود آمده که او از پرسپولیس حمایت می‌کند، تصریح کرد: سند آن کجاست؟ طرفداران پرسپولیس جزو مردم هستند یا نه؟ 50 درصد مردم پرسپولیسی هستند، 50 درصد استقلالی. من نظر ورزشی دادم که با 50 درصد دیگر نظرم متفاوت است. نظرم را گفته‌ام و اشکالی ندارد. در دولت آدم‌های بزرگتر از وزیر، استقلالی هستند و حمایت هم می‌کنند.

استقلال و پرسپولیس منابع درآمدی سه، چهار سال اخیر خود را بررسی کنند که کدام یک از آنها پول بیشتر و کمتری گرفته است. چرا این حرف را می‌زنید که دولت از پرسپولیس حمایت می‌کند؟ در دوره سلطانی‌فر یک ریال تفاوت بین دو باشگاه وجود نداشته است. در دولت بالاتر از وزیر، استقلالی هستند که ترجیح می‌دهند چیزی نگویند.

وی در مورد اینکه کُری‌خوانی او در جایگاه وزیر حمله همه جانبه به استقلال بود، گفت: این مسئله کاریزمای شخصی است و استقلالی‌ها یک نفر بیاورند که حمله همه جانبه کند. فضای فوتبال را سیاسی نکنید. اگر استقلالی‌ها در جایگاه ملی باشند، حمایت‌شان می‌کنیم. فوتبال فضای رفاقت و هیجان است. در خانه ما، یک پسرم استقلالی و دیگری پرسپولیسی است. در جمع خانوادگی کُری می‌خوانیم و این کُری‌خوانی‌ها بدتر از این پستی بود که گذاشتم. چه اشکالی دارد؟  برخی‌ها دوست دارند بد و بیراه بگویند و تخلیه شوند. یک عده از وضعیت تیم‌شان ناراحت هستند و یک نفر مثل وزیر را گیر آوردند که به او حرفی بزنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اینکه هواداران استقلال در صفحات مجازی خواهان عذرخواهی او شده‌اند، گفت: چه عذرخواهی؟ مگر توهینی کرده‌ام؟ آیا تاریخ را من رقم زدم؟ اسماعیل خلیل‌زاده (رئیس هیئت مدیره باشگاه) نوشته بود آرزوی شما خاطرات ما است، مگر ناراحت شدم؟ شب گذشته تماس گرفت و گفت علیه شما مطلب منتشر می‌کنم، گفتم هر مطلبی دوست دارید، انتشار دهید، فقط توهین نباشد! یک عده به من توهین کردند که ناراحت نشدم.

مهدی فنونی‌زاده نیز مطلبی علیه من نوشت، با ایشان در سه، چهار بازی پیشکسوتان بازی کردیم و دوست هستیم. فضای ورزش، هیجانی و جوانانه است و می‌تواند جای هر کُری مودبانه باشد. یکسری به بنده بی‌ادبی کردند، منعی ندارد. هر چقدر استقلالی‌ها علیه من کُری خواندند، ناراحت نمی‌شوم. یکسری علاقه دارند کری بخوانند. من هم جوان هستم و کری خواندم. نه بی‌احترامی کردم نه بی‌ادبی. جمله دوم من ایهام داشت که یکسری از استقلالی‌ها گفتند راست می‌گویید دو ستاره استقلال در آسیا دست یافتنی نیست.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: footballi.net


 
 
 

X