حذف بلژیک از یورو 2020 با درخشش ایتالیا
ایتالیا با شکست بلژیک به نیمه نهایی یورو 2020 صعود کرد و حریف اسپانیا شد

ایتالیا با غلبه بر شیاطین سرخ حریف اسپانیا شد

در دومین بازی از نخستین شب از مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020، از ساعت 23:30 جمعه شب به وقت تهران، تیم‌های ملی فوتبال بلژیک و ایتالیا در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا شهر مونیخ به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود ایتالیا به پایان رسید.

گل نخست این بازی در نیمه نخست در دقیقه 31 توسط نیکولو بارلا به ثمر رسید که با گذر از سد سه مدافع بلژیک، توپ را وارد دروازه تیبو کرتوا جا داد. این گل در حالی ایتالیایی‌ها را پیش انداخت که آنها از لحاظ تملک توپ و موقعیت‌های گلزنی عملکرد بهتری نسبت به شیاطین سرخ داشتند و حتی در دقیقه 13 هم توسط لئوناردو بونوچی به گل رسید که البته VAR آن را به دلیل قرار داشتن بازیکن ایتالیا در آفساید مردود اعلام کرد. برتری ایتالیا ادامه پیدا کرد و این بار لورنزو اینسینیه در یک حرکت پا به توپ سرعتی از جناح چپ، توپ را به با یک ضربه از راه دور زیبا وارد دروازه حریف کرد. بلژیک در آخرین دقیقه بازی از روی نقطه پنالتی - پنالتی که حاصل خطای جووانی دی‌لورنتزو روی جرمی دوکو بود - توانست یکی از گل‌های خورده را برای بلژیک جبران کند.


در نیمه دوم بلژیکی ها تلاش زیادی کردند تا گل مساوی را بزنند و در یکی از بهترین موقعیت ها روی پاس دیبروینه، لوکاکو با دروازه خالی دوناروما رو به رو شد اما ضربه او به شکل عجیب به اسپیناتزولا برخورد کرد و به کرنر رفت. در ضدحملات هم ایتالیایی ها خطرناک ظاهر شدند و وبارها تا آستانه زدن گل سوم هم پیش رفتند. در دقیقه 70 هم لوکاکو و هازارد دروازه خالی را به بیرون زدند. اسپیناتزولا هم در دقیقه 77 با مصدومیت مواجه شد و با برانکارد و چشمانی اشکبار زمین مسابقه را ترک کرد. در نهایت این مسابقه با برتری شاگردان مانچینی به پایان رسید.

ایتالیا در مرحله نیمه نهایی که در ورزشگاه ومبلی لندن برگزاری خواهد شد، به مصاف تیم ملی اسپانیا خواهد رفت.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir