حامد لک برنده دستکش طلایی لیگ ایران
حامد لک با بسته نگه داشتن دروازه اش در مقابل ماشین سازی، بیشترین تعداد کلین شیت را به نام خود ثبت کرد

رکوردشکنی حامد لک در کلین شیت

 لک که در فصل جاری عملکرد قابل قبولی با پیراهن پرسپولیس داشته، در فاصله دو هفته تا پایان اختلاف سه کلین شیتی با پیام نیازمند را حفظ کرد تا گلر تیم سپاهان فرصت رسیدن به او را از دست بدهد.

حامد لک در فصل جاری ۱۶ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته و حالا می‌تواند با کلین شیت در بازی مقابل تراکتور و پیکان رکوردش را به عدد ۱۸ برساند. اما حتی اگر این اتفاق رخ ندهد، او در بیش از ۵۰٪ مسابقات کلین شیت کرده که عدد ویژه‌ای محسوب می‌شود.

دروازه‌بان شماره ۸۱ پرسپولیس در نیم فصل اول مقابل تیم‌های سایپا، صنعت نفت، نفت مسجدسلیمان، پدیده، سپاهان، تراکتور، پیکان و گل گهر کلین شیت کرد و در نیم فصل دوم گلی از تیم‌های سایپا، صنعت نفت، نساجی، استقلال، مس، فولاد، آلومینیوم و ماشین سازی دریافت نکرد.

تنها تیم ذوب آهن بود که هر دو بازی رفت و برگشت دروازه حامد لک را گشود و او نتوانست در مقابل این تیم از دروازه اش محافظت کند. همچنین دو تیم آلومینیوم و استقلال تنها تیم‌هایی هستند که دو گل به لک زدند.

این آمار درخشان در حالی برای لک ثبت شده که او فرصت این را دارد که با دو کلین شیت متوالی، آمار پرسپولیس را روی ۱۳ گل خورده نگه دارد که عدد فوق العاده ای محسوب می‌شود و بهترین رکورد پرسپولیس خواهد بود.

فصل گذشته پیام نیازمند دستکش طلایی لیگ ایران را به دست آورد اما این فصل او در رقابت با حامد لک شکست خورد و لک به این شکل بالاتر از تمام دروازه‌بان های ایرانی خودنمایی کرد.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir