رای تراکتور – پرسپولیس بعد از پایان لیگ!
روز گذشته کمیته انضباطی برای صدور رای در خصوص بازی نیمه تمام تراکتور – پرسپولیس جلسه ای را با داور مسابقه برگزار کرد

بررسی بازی جنجالی پرسپولیس و تراکتور

جلسه دیروز جزو معدود دفعاتی بود که کمیته انضباطی با داور مسابقه جلسه حضوری برگزار می کرد، چراکه معمولا گزارش داور و نماینده فدراسیون فوتبال برای صدور رای در خصوص بازی های نیمه تمام کفایت می‌کند. بعد از این نشست کمیته انضباطی از امید عالیشاه و سعید آقایی دو بازیکن باشگاه پرسپولیس نیز به منظور ارائه توضیحات در این خصوص دعوت به عمل آورد تا روز پنج شنبه در دومین جلسه رسیدگی به پرونده حضور یابند. همچنین افشین پیروانی و کاظم محمودی مدیران دو تیم پرسپولیس و تراکتور نیز به همراه نمایندگان حقوقی باشگاه‌ها روز دوشنبه نهم خرداد در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حضور خواهند یافت.

بعد از این جلسات رای کمیته انضباطی در خصوص بازی نیمه تمام تراکتور – پرسپولیس نهایی خواهد شد. اما بر اساس اعلام صریح خداداد افشاریان، رییس کمیته داوران سیدرضا مهدوی داور مسابقه به دلیل نبود امنیت در استادیوم یادگار امام بازی را نیمه تمام اعلام کرد. خداداد افشاریان در خصوص گزارشی که داور برای کمیته انضباطی ارسال کرده است و آن را در جلسه حضوری با اعضای کمیته انضباطی اعلام کرد، گفت: « به هر حال تصمیم داور در همه بازی‌ها نهایی است. داور با توجه به رفتارها تصمیمش را می‌گیرد. من از تصمیم داور حمایت می‌کنم. با داور هم صحبت کردم و گفت امنیت برای ادامه بازی نبود و بازی را تعطیل کرده است.»

از آنجایی که جلسه پایانی و نهایی کمیته انضباطی برای بررسی این پرونده 9 خرداد یعنی یک روز بعد از پایان بازی‌های لیگ برتر برگزار می شود کمیته انضباطی رای این بازی را بعد از پایان بازی های لیگ برتر اعلام خواهد کرد. با وجود اینکه در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال به این نکته اشاره شده که کمیته انضباطی موظف است ظرف مدت یک هفته تکلیف بازی های نیمه تمام را مشخص کند ابعاد پیچیده این پرونده کمیته انضباطی را مجاب کرده است برای صدور رای نهایی پرونده این بازی وقت بیشتری را صرف کند.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir