استقلال صدرنشین باقی ماند
دیدار دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

به نقل از سیمرغ، دیدار دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان از هفته نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی یک بر یک به پایان رسید. استقلال تهران با این تساوی با 18 امتیاز همچنان صدرنشین رقابت های لیگ برتر باقی ماند.

نیمه نخست:

در نیمه اول این دیدار در ابتدای بازی این تیم استقلال خوزستان بود که بازی بهتری را ارائه داد و چند فرصت نصفه و نیمه بدست آورد اما نتوانست از فرصت‌ها به خوبی استفاده کند. بهترین فرصت آنها در دقیقه 16 به دست آمد که زهیوی در مصافی تک به تک با رحمتی نتوانست از موقعیت بدست آمده استفاده کند و دروازه‌بان استقلال توپ را به خوبی دور کرد.

در اواسط نیمه اول بازی به سمت تعادل رفت و پاس های بی دقت دو تیم باعث شد تا نیمه نخست بدون صحنه خاصی ادامه پیدا کند تا اینکه در دقیقه 34 بازی روی پاس خوب برهانی، 'پروپیچ' صاحب موقعیت مناسبی در داخل محوطه جریمه استقلال خوزستان شد ولی نتوانست اثری روی توپ بگذارد و این فرصت براحتی برای استقلال تهران از دست رفت.

در اواخر نیمه اول این دیدار و در دقیقه 37 بود که آبی های خوزستانی به یک گل دست یافتند. ارسال یک ضربه ایستگاهی از سوی حکیم نصاری با ضربه عقیل کعبی همراه شد و استقلال خوزستان به یک گل دست یافت با این حال این پایان کار نبود و ارسال فخرالدینی در دقیقه 43 برای پروپیچ، این بازیکن را در موقعیت شوت زنی قرار داد و این بازیکن گل تساوی بازی را به ثمر رساند. در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

نیمه دوم:

در نیمه دوم این دیدار استقلال تهران بیشتر بر بازی سوار بود و موقعیت های بیشتری نسبت به رقیب خوزستانی داشت. آبی های تهران یک بار در دقیقه 48 توسط انصاری موقعیت شوت زنی پیدا کردند که توپ این بازیکن به صورت خطرناک راهی اوت شد. در ادامه و در دقیقه 58 پاس خوب انصاری به ابراهیمی فرصت مناسبی برای این بازیکن ملی پوش استقلال ایجاد کرد که شوت او را دروازه بان استقلال خوزستان به خوبی دفع کرد.

در ادامه و در دقیقه 64 این دیدار پاس خوب انصاری برای شهباززاده با ضربه سر او همراه شد اما دروازه‌بان استقلال خوزستان توپ را دفع کرد و توپ برگشتی را برهانی از پشت محوطه شش قدم به آسمان زد.

در اواخر نیمه دوم استقلال خوزستان کمی به جلو کشید ولی شاگردان ویسی در دادن پاس های نهایی خود دقت لازم را نداشتند و این مسئله باعث شد تا بازی به سمت تعادل پیش برود تا اینکه در دقیقه 81 بازی پاس خوب کرار(Karrar Jassim) برای انصاری با پاس او همراه شد و شهباززاده با یک شوت تلاش کرد نتیجه را برگرداند اما توپ او به دیواره دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

استقلال با این تساوی 18 امتیازی شد و در صدر باقی ماند. استقلال خوزستان نیز با 16 امتیاز در رده سوم باقی ماند.

استقلال‌خوزستان: 'فرناندو خسوس'، سید جلال عبدی، محمد طیبی، موسی کولیبالی(Moussa Coulibaly)، عقیل کعبی، 'ادواردو'، میثم دورقی، حکیم نصاری، رحیم زهیوی (فرشاد جان افزا 83)، حسن بیت سعید، روح الله سیف الهی (مهدی زبیدی 74).

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، هرایر مگویان(Hrayr Mkoyan)، میثم مجیدی (جابر انصاری 45)، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی، آرش برهانی (محسن کریمی 78)، پروپیچ ( جاسم کرار 61)، سجاد شهباززاده و میلاد فخرالدینی.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir