باشگاه استقلال اعلام کرد توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارد.

مشکلات بخاطر بدهی های استقلال

مدیران عامل چهار باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا،‌ دیروز (شنبه) با حضور در سازمان لیگ فوتبال جلسه‌ای با مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ داشتند.

پندار توفیقی پس از این نشست اظهار کرد: موضوع جلسه بررسی وضعیت بدهی استقلال،‌ پرسپولیس، تراکتورسازی و نفت تهران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا بوده است. بدهی‌های استقلال و پرسپولیس در این سنوات خیلی زیاد شده و رقم سنگینی است تا جایی که بودجه باشگاه استقلال قادر به پرداخت این بدهی نیست. ما سعی کردیم که با چند بازیکن توافق کنیم و بدهی آن‌ها را تقسیط کنیم.

معاون ورزشی استقلال افزود: نکته مهمی که وجود دارد این است که برخی بازیکنان بدون اینکه به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال مراجعه کرده باشند، مستقیما به AFC مراجعه کردند. این تبی است که در بین بازیکنان ایرانی افتاده و شکایتشان را به AFC می‌برند. بدهی‌های باشگاه استقلال در ۱۰ سال گذشته ایجاد شده و بدهی‌های سنواتی است و با توجه به درآمدهای که باشگاه داشته قابل پرداخت نبوده است.

توفیقی خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که وجود دارد این است که باشگاه استقلال، پرسپولیس وتراکتورسازی اگر از آسیا حذف شوند،‌ دامن همه را می‌گیرد و تنها بحث باشگاه استقلال نیست. به هر حال ما مطالباتی از سال‌های گذشته از سازمان لیگ بخاطر تبلیغات محیطی داشتیم که پرداخت نشده است. این عدم پرداخت هم به این دلیل است که سازمان لیگ نتوانسته پولش را از شرکتی که با آن قراداد امضا کرده بگیرد. حق پخش تلویزیونی که مهمترین رکن درآمدهای باشگاه‌هاست، توسط صدا و سیما پرداخت نشده و آن‌ها زیر بار پرداخت این پول نمی‌روند. این یک معضل بزرگ برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است. مجموعه دولت جمهوری اسلامی همانطور که در جلسه صحبت کردیم، باید درباره دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس عزمش را جزم کند تا مشکلاتش حل شود.

او افزود: از دیدگاه AFC نباید هیچ بدهی وجود داشته باشد. در این دو روز ۱۰۰ درصد احتمال دارد که مشکلات حل شود. اگر استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند تبعات زیادی برای فوتبال ایران خواهد داشت. این دو باشگاه می‌توانند نشاط زیادی برای جامعه به وجود بیاورد،‌ کافی است تا جمعیت حاضر در ورزشگاه آزادی در روز داربی را مشاهده کنید. ما دست یاری به نوبخت دراز می‌کنیم که به این قضیه کمک کند. طبیعتا ورود دولت می‌تواند باعث شود تا این مشکلات زودتر حل شود. همچنین این باشگاه‌ها تا جایی که بودجه‌شان اجازه دهد برای حل این مشکل و تقسیط بدهی‌ها تلاش می‌کنند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X